Şehirde Ramazan Eğlenceleri

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesinin Morabbin Park’ta, GESTAŞ’ın da İskele Meydanında yaptığı Ramazan Ayı etkinlikleri kentlilerden yoğun ilgi gördü.

Ramazan Ayının başlamasıyla kültürümüzün büyük bir parçası olan Ramazan Ayı etkinlikleri Çanakkaleliler tarafından yoğun ilgi ile karşılanıyor. Önceki akşam İskele Meydanı’nda iftar sonrası başlayan Karagöz, Hacivat tiyatro oyununu ve bu oyunla aynı saatlerde Çanakkale Belediyesi’nin Morabbin Park’ta düzenlediği etkinlikleri çok sayıda Çanakkaleli izledi.

Çanakkale Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinlikler Karagöz, Hacivat gölge oyunu gösterimi ile başlarken ardından kukla gösterisine geçildi. Çocukların ilgiyle izlediği kukla gösterisinde Barış Manço’dan Kemal Sunal’a kadar sanat tarihimizde iz bırakmış çok sayıda sanatçının kuklaları oynatıldı. Morabbin Parkı tam manasıyla dolduran Çanakkaleli vatandaşlar ise bu gösterilere yoğun ilgi gösterdi. Aşuk, Maşuk oyunu ile sona eren gösteri sonrasında Çanakkale Belediye Başkan Vekili Bilge Çelik program sunucusuna “Böyle eğlenceli bir programı bize sunduğunuz için teşekkür ediyoruz” diyerek çiçek takdiminde bulundu. Çanakkale Belediyesi 16 Haziran Cuma gecesi 21.30’da Morabbin Park’ta Ramazan Ayı eğlenceleri kapsamında Fasıl gecesi düzenleyecek.

Engin Ören


Bu haber 11/06/2017, Pazar günü yayınlandı, 153 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com