“Aybüke Öğretmenin Vefatı Ders Olmalı!”

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu, yaptığı yazılı açıklamayla Batman’da teröre kurban giden meslektaşları Aybüke Öğretmen’in ölümüne tepki gösterdi.

Ölümünün devlete ders olması gerektiğini ifade eden Eğitim İş Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu tarafından yapılan tepki açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Terör, bir kez daha sivil, masum bir cana kıymış, Batman’da görev yapan 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, narin vücuduna isabet eden kurşunlarla can vermiştir. Yurdun maalesef çatışmalardan uzak olmayan bir yerinde, ilk meslek yıllarını geçireceği haberini bile ‘Öğretmen oldum’ diye yakınlarına müjde olarak veren, Türkiye’nin her toprağını ve o topraklarda yeşermiş her yavruyu eşit gördüğü anlaşılan Aybüke öğretmenin, Batman’ın en merkezi yerlerinden birinde, sokak ortasında hayatını kaybetmesi, Türkiye’nin yüreğine ateş düşürmüştür.

“AYBÜKE DEVLET TARAFINDAN KORUNAMAMIŞTIR”

Geriye kalan acı ve öğretici gerçek şudur: Ölümünden birkaç gün önce, arkadaşına attığı bir mesajda, -Türkiye’nin teröre hedef olması konusunda elinin kolunun bağlı olması-ndan duyduğu sıkıntıyı anlatan Aybüke öğretmen, eli kolu bağlı olmayan devlet tarafından korunamamıştır. Görünen o ki, devletin sağladığı güvenlik açısından – Aybüke’nin hayalinin aksine- yurdun her toprağı hâlâ ve ne yazık ki eşit değildir.

Neredeyse tüm yakın Ortadoğu ülkelerine, AKP politikaları nedeniyle asker yollayan, hatta bugünlerde Katar’a bile birlik yollamanın masaya yatırıldığı ülkemizde, terör, hâlâ kol gezmektedir. Eğitim İş olarak iktidara sesleniyoruz; Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, yeni nesiller öğretmenlere emanet ise, yurdun her köşesini görev yeri sayan öğretmenlerimizin canı da devletin kudretine emanettir.

Hayatının baharında canından olan Aybüke Yalçın’ın, teröre verilen son kayıp olmasını ve bu yaşananların devlete ders vermesini umuyoruz. Başta Şenay Aybüke Yalçın öğretmenimizin ailesi ve sevenleri olmak üzere, tüm Türkiye’ye baş sağlığı diliyoruz.” Haber Merkezi

 


Bu haber 11/06/2017, Pazar günü yayınlandı, 53 defa görüntülendi
*