Özgürlük Parkı’nda ‘Göğe Bakma Durağı’

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi öğrencileri, yaz mevsimini şiir ve müzik karşıladı. Özgürlük Parkı’nda düzenlenen “Göğe Bakma Durağı” şiir ve müzik dinletisinde, öğrenciler usta şairlerin şiirlerini, şarkılarla göğe yolladı.

Adını Turgut Uyar’ın şiirinden alan dinletiyi, Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı, Türkçe Öğretmeni Elif Demir Deniz düzenledi. “Göğe Bakma Durağı” şiir ve müzik dinletisi için aşk ve sevgi temalı şiirler, şarkılar seçildi. 9, 10, 11 ve 12. Sınıflardan 13 öğrencinin yer aldığı, hazırlıkları iki ay süren çalışmanın koreografisini, Çanakkale’de yaşayan dansçı Esra Yurttut üstlendi.

Özgürlük Parkı’nda boğaza doğru kurulan sahneden göğe, Turgut Uyar, Cemal Süreya, Edip Cansever, Nazım Hikmet,  Özdemir Asaf, Ece Ayhan, Ahmet Telli ve Ataol Behramoğlu’nun dizeleri yükseldi. Gitar eşliğinde okunan şiirlerin arasında yine aşkı ve sevgiyi anlatan şarkılar seslendirildi.  Öğretmen Elif Demir Deniz de akordeonuyla öğrencilere katıldı.

Öğrencilerin heyecanının seslerinden, yüzlerinden okunduğu dinleti, izleyicilerden büyük alkış aldı.Çanakkale Boğazı’nın eşsiz gün batımında yaklaşık kırk dakika süren “Göğe Bakma Durağı” şiir ve müzik dinletisinden izleyenlere tebessüm kaldı. Okul Müdürü Mehmet Alkan, Elif Demir Deniz’e ve Esra Yurttut’a çiçek verdi, öğrencileri tebrik etti.

Aslı Yıldız


Bu haber 10/06/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 187 defa görüntülendi
*