“İngilizce öğrenmek için Malezya’ya neden gidilir?”

5 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantıları dördüncü birleşiminde gündem dışı söz alan CHP’li Ünsal Öntürk, yerel gazetelerde yer alan GESTAŞ’ın Malezya gezisi hakkında konuştu.

CHP Biga İl Genel Meclis Üyesi Ünsal Öntürk, gündem maddelerinin ardından söz alarak GESTAŞ’ın İngilizce öğrenmeleri için Çanakkaleli öğrencileri Malezya’ya götürme nedenlerini sordu. Öntürk, “Son günlerde basında okuduğumuz kadarıyla Gestaş İngilizce öğrenmeleri için Malezya’ya öğrenciler götürüyormuş Çanakkale’den. Bu konu dalga geçme konusu oldu. Bu konu hakkında bilginiz var mı Yönetim Kurulu Üyeleri olarak. İngilizce öğrenmek için İngilizce konuşan bir ülke yerine Malezya’ya neden gidilir ben de merak ediyorum.”

“ÇANAKKALE’DE BİR TANE Mİ VEKİL VAR?”

“İkinci bir konu da geçenlerde düğüne gittim Gelibolu’ya. Vapurdan inince dikkatimi bir şey çekti. Gestaş’a ait bir yerde bir Çanakkale Milletvekilinin panoda fotoğrafı var. Gelibolu’ya hoş geldiniz diye bir reklamı yapılıyor. Ben merak ettim Çanakkale’de bir tane mi Milletvekili var. Hadi muhalefeti geçtik. İktidar Partisinin iki tane Milletvekili var. Niye bir tanesinin fotoğrafı yok. Ben merak ettim. Arkasından da şu soru geldi aklıma. Acaba burasını kiraladılar mı? Kiraladılarsa Gestaş ne kadar para alıyor? Burası Gestaş’a ait olan bir yer. Ben bu konular hakkında bilginiz var mı? Varsa aydınlatın bizleri çünkü toplum içinde soruyorlar bunları bize. Biz de doğru bilgi verebilelim.”

Aynı zamanda GESTAŞ Yönetiminde yer alan İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin ise sorular üzerine, “Bahsettiğiniz konularla ilgili bilgilendirme yapalım. Bu konuda söyleyeceklerimiz var ama daha detaylı bir açıklama daha doyurucu olacaktır.” dedi.


Bu haber 09/06/2017, Cuma günü yayınlandı, 196 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com