ÇANAKKALE’NİN FOKLARINA ARMAĞAN OLSUN!

3 sene önce Cemal Oral Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Havuz branşlarındaki Türkiye Şampiyonasında rekorları alt üst ettikten sonra bu yıl da milli takıma seçilen milli sporcumuz Birgül Erken İtalya yolcusu. 12-18 Haziran tarihleri arasında İtalya’nın Cagliari şehrinde düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Birgül Erken, milli takımı hak eden tek kadın sporcu olarak ülkesi adına yarışacak.

Altı yıldır milli formayı giyen Birgül Erken’ in 2015 yılında İtalya da yapılan Dünya Şampiyonası’nda ve 2013 yılında  Rusya Kazan düzenlenen Dünya Şampiyonası’ndan iki bronz madalyası bulunuyor.

İtalya’daki yarışma sonrasında Temmuz ayında Guinness Dünya Rekoru kırmayı planlayan Erken rekor denemesi için sponsor arıyor.

Burası önemli.

Sponsor arıyor…

Milli Sporcumuz Birgül Erken Serbest dalış branşındaki başarısını bir İtalyan deyimi ile özetledi:  “Roma non fu fata in un giorno” (Roma bir günde kurulmadı)

Burası da önemli…

Roma bir günde kurulmadı..

Milli sporcumuz Birgül Erken nefesini şu sıralar gündemde olan Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı  Karabiga Beldesi’nde  görülen Akdeniz fokları için tutacağını belirterek bu yıl içinde kırdığı tüm rekorları Çanakkale’nin foklarına ithaf ettiğini açıkladı.

Burası da önemli…

‘Çanakkale’nin foklarına…’


Bu haber 09/06/2017, Cuma günü yayınlandı, 3 defa görüntülendi
*