İŞLER DURDU

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Referandumun ardından başlayan esnaflardaki iş yapamama endişesi, Ramazan ayının gelmesiyle neredeyse doruk yaptı.

Mübarek ayın hürmetine gıda sektörü ayağa kalkar beklentileri de esnafların umudunu boşa çıkarttı. Çarşı Pazar, beklenen ilgiyi görmeyince, esnaflar kendi başlarına çare aramaya çalışıyor. Yaz dönemini küçük işletmeler ve esnaflar bir şekilde tamamlamayı umut ederken, Eylül Ekim aylarında iş yapamama korkusu şimdiden düşünülmeye başlandı.

Sokak iftarları ilgi görüyor mu?

Resmi kurumlar başta olmak üzere sokaklarda yapılan iftarlar ilgi görmesinin ötesinde tepki toplamaya başladı. Hemen hemen her gün aynı kişi ve yüzlerin katıldığı iftarların amacından çıkıp gösterişe dönüştüğü gözlendi. İsminin açıklanmasını istemeyen bazı kurum ve kuruluşlar, ihtiyacı olanlara yıl boyunca yardımlarını sürdürürken, milletin gözünün içine sokarak yapılan bu organizasyonların artık yeni bir format içersinde yapılması isteniyor.

 Kiraz yüz güldürdü..

Her yıl hasat mevsiminde aşırı yağışların meydana gelmesi ile üreticisini üzen kiraz bu sezon ilk kez yüz güldürdü. Hasat mevsiminin istenildiği gibi gitmesiyle kiraz üreticisi ortalama 10 yıldır ilk kez üreticisinin yüzünü güldürdü. Darası sebze ve diğer üreticilerin başına.

 Ormanlarımız kuruyor…

Çanakkale bölgesinde ormanlarımıza özellikle de çam ormanlarına bir hastalık musallat oldu. Çan, Biga, Ayvacık ve Çanakkale bölgesinde bir çok alanda çamlar kuruyor. Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise tıpkı Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri gibi oturdukları koltuklarından bu hastalığın geçmesini bekliyor. Biz görmedik tanık olmadık ama belki iftar saatinden sonra dua ediyorlardır. Hastalığın bu şekilde geçmişini bekliyor da olabilirler.

 


Bu haber 08/06/2017, Perşembe günü yayınlandı, 84 defa görüntülendi
*