“Gestaş ayda kaç para reklam geliri alıyor?”

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantılarının ilk oturumunda gündeme GESTAŞ’ın aldığı reklam paraları oturdu. İskelenin girişindeki panolara bir otomotiv firmasının reklamının alındığını kaydeden MHP Grup Başkanvekili R. Cahit Özer, “Gestaş ayda kaç para reklam geliri alıyor? Reklam geliri gerçekten alıyor mu? Reklam geliri olarak almıyorsa karşılığında ne alıyor?” diye sordu.

Çan Kumarlar Köyüne, Bayramiç Tongurlu Köyü, Merkez Karacalar Köyüne içme ve kullanma suyu amaçlı tahsis edilip edilmemesi konusu görüşülüp Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonuna havale edildi. Gündem maddelerinin bitmesinin ardından uzun süre gündem dışı konuşmalara yer verildi.

Gündemdışı ilk söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili R. Cahit Özer, birkaç konu hakkında konuşma yaptı. Geçtiğimiz hafta elim bir helikopter kazasında yitirdiğimiz şehitlerimizi rahmetle anarak konuşmasına başlayan MHP’li Özer, “Şahsım olarak anlayamadığım bir noktayı açıklamak istiyorum. O kadar rütbeli subayın arasında o helikoptere niye mühimmat yüklenir?” diye sordu.

Genel Sekreter Can Aksoy’un bir vedayı hak ettiğini düşündüğünü ifade ederek sözlerine devam eden Özer, Sarıçay’a hala el atılmadığından yakındı. Konuşmasının devamında “% 99,99’u Özel İdareye ait olan % 0,01’i Çanakkale Belediyesi Çanakkale Sanayi Ticaret Odası Ayvacık Belediyesi ve Ayvacık’ta bir

köyümüze ait olan Çanakkale’mizin en değerli şirketi Gestaş’ımız var.” diyerek GESTAŞ’ın aldığı reklamları sorguladı.

Özer, konuşmasına şöyle devam etti; “Gestaş’ımızın yıllık cirosu 2016’yı baz alırsak herhalde 90 Milyon Lira civarlarında… Çanakkale’mize gerçekten değer katan bana göre Özel İdarenin şirketi ama Çanakkale’nin şirketi. Bu kadar cirosu olan bir şirketin ki Sayın Meclis Başkanımız ve AKP Grup Başkanvekili Sayın Bülent Korkmaz’ın da Yönetim Kurulu Üyesi olmalarından dolayı Gestaş maddi olarak sıkıntıya mı düştü ki iskelenin girişindeki panolara bir otomotiv firmasının reklamını almış. Ben görünce güldüm. Çanakkale’ye daha bir yıl önce gelen bir otomotiv şirketinin reklamını almış. Basit olarak araştırdım, bu reklamların dakikası kaç para? Dakikası büyük para arkadaşlar.”

GESTAŞ AYDA KAÇ PARA REKLAM GELİRİ ALIYOR?

“Oradaki reklamı izledim. 2 dakika Gestaş’ın kendi reklamı, 3 dakika otomobil şirketinin reklamı. Bir otonun reklamını koymuşlar. 24 saati 5 dakikaya böldüm 3’er dakikalarını hesapladım. Ayda 100-120 Bin Lira civarında reklam parası alınması gerekiyor. Gestaş’a sorum şu; Bu otomobil firmasından Gestaş ayda kaç para reklam geliri alıyor? Reklam geliri gerçekten alıyor mu? Reklam geliri olarak almıyorsa karşılığında ne alıyor? Yönetim Kuruluna böyle bir şey geldi mi bilmiyorum ama Çanakkale’nin en değerli şirketi olan Gestaş’ın bu şekilde bir otomobil firmasının reklamını ne için koyduğu Çanakkale halkına açıklanmalı diye düşünüyorum. Vicdan sahibi her insanın da bunu öğrenmeye özellikle Çanakkale basınının da bu işin üstüne gitmeyi görev kabul etmesi gerektiğine inanıyorum. Çanakkale’de tehditle acaba benim hakkımda kötü yazar mı diye acaba benim, şirketimin hakkında kötü konuşur mu diye çatlak gazetecilere verilen reklam paralarını bildiğimiz için diyorum ki; Otomotiv reklamı Gestaş tarafından kaç paraya alınmıştır? Bunu inşallah bize Gestaş yöneticileri açıklar diye Çanakkale halkına duyurur diye sizlerle paylaşmak istedim.”

Son olarak söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz da GESTAŞ sorusu ile ilgili olarak cevap hakkını kullandı. Korkmaz, ilerleyen günlerde soruşturup konu ile ilgili açıklama yapılabileceğini ifade etti.

Eylem Gözeldere


Bu haber 06/06/2017, Salı günü yayınlandı, 75 defa görüntülendi
*