Üstü Temiz Altı Çöp

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile düzenlenen etkinlikler kapsamında, Çanakkale Belediyesi Yat Limanı’nda deniz temizliği gerçekleştirildi. Deniz dibinden çıkarılan çöpler, deniz kirliliğinin boyutlarını gözler önüne serdi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile Çanakkale Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikler kapsamında, deniz kirliliğinin ne boyutlarda olduğunu göstermek amacı ile Çanakkale Belediyesi Yat Limanı’nda dalgıçlar tarafından deniz temizliği gerçekleştirildi. Yat limanında düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses de katıldı.

İç ve dış limanda dalış yapan 22 dalgıç denizden çok sayıda şişe, damacana, ayakkabı ve tava gibi değişik eşyalar çıkardı.  Temsili yapılan bu kısa süreli deniz temizliği bile denizlerin dibindeki kirliliği gözler önüne serdi.

Belediye Başkanı Gökhan; “  Denizlerimizde çevre kirliliği deniz canlıların yaşamlarını tehdit ediyor. Çanakkale ikinci en uzun kıyısı olan bir deniz kentidir. Denizlerimizin temizliği noktasındaki çabalarımızı sürdürmeliyiz. Çevreci bir kişilği olan ve ölümün ikinci yılı olan Sadun Boro’yu da bu vesileyle saygıyla anıyorum” dedi.

Ayrıca Çanakkale Belediyesi bir su motoru aracılığıyla deniz yüzeyinde de temizlik yapmaya başladı.

Dilek Akşen

 


Bu haber 05/06/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 175 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com