Çocuk Gözüyle Sanat

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi, 3 Haziran Cumartesi Günü yıl sonu etkinliklerine başladı. Seramik Müzesi’nde yapılan ilk etkinliğin ardından 6 ve 8 Haziran’da da sürecek olan etkinlikler, Çocuk Kültür Evi’nde gerçekleştirilecek.

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nin Seramik Müzesi’nde gerçekleştirilen Yıl Sonu Etkinlikleri’ne Belediye Meclis Üyesi Emine Kardelen de katıldı. Çocukların sunumuyla başlayan ve Bale Atölyesi, Zumba Atölyesi performanslarının sergilendiği etkinlikte, Çanakkale Belediyesi Çocuk Korosu da konserlerini verdi. Robotik Maker Atölyesi’nin sunumu yapıldı. Müzik öğretmenleri konuklara hazırladıkları dinletiyi sundular.
Etkinlikler kapsamında Sanat Atölyesi de konuklara açıldı. Sanat sergisinde yer alan eserler, yaşları 5-12 arasında değişen çocukların eserlerinden oluşturuldu. Çocuklar “Sanatın Öyküsü” adıyla çalışmalarını sürdürerek; her hafta başka bir sanatçıyı tanıyarak, işlerini inceleyerek üzerine kendi çalışmalarını yaptılar.
Çocuklardan bazıları Çocuk Kültür Merkezi hakkında yaptıkları yorumda; “Çocukların kültür içinde oldukları bir yer”, “Burada kütüphaneyi çok seviyorum, çok güzel”, “Burası çok güzel ikinci ailem gibi”, “Çocukların eğlendiği, eğlenerek sanat ve bilim öğrendikleri yer”  dediler.
6-8 Haziran’da devam edecek olan etkinliklerde Çocuk Kültür Evi’nde gerçekleşecek. 6 Haziran’da Keman Bölümü’nde olan öğrencilerin dinletisinin ardından 8 Haziran’da Drama Atölyesi’ni gösterisiyle etkilikler son bulacak.

Yıldız Sağlam


Bu haber 04/06/2017, Pazar günü yayınlandı, 90 defa görüntülendi
*