Özacar’dan Çevre Mesajı

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün bilinçli nesiller yaratılmasına katkı sağlamasını umduğunu belirterek, çevre sorunlarının yaşanmadığı, yeşil ve temiz, doğasında insanların kardeşçe yaşadığı bir gelecek temennisinde bulundu.

Gelibolu Belediyesi haber bültenine göre; Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ile ilgili yazılı bir mesaj yayınladı. Mesajında çevre sorunlarının yaşanmadığı, yeşil ve temiz, doğasında insanların kardeşçe yaşadığı bir gelecek temennisinde bulunan Özacar, şu ifadeleri kullandı:

“Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmemiz ancak sağlıklı bir çevreyle mümkündür. Çevrenin korunması ve bu duyarlılık doğrultusunda atılacak her adım kentimizin, ülkemizin, dünyamızın ve insanlarımızın geleceği için büyük önem taşımaktadır. Bizler kendi bölgemizde halkımızın yaşam kalitesini artırmak, kentimizin daha yeşil ve iyi bir görünüm kazanması için çevre faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürmekteyiz.

Havamızı pisletmeyelim, çünkü bu tabiat havamızı alır. Suyumuzu kirletmeyelim, çünkü bu doğa hepimizin suyunuzu çıkarır. Toprağımızı bozmayalım, çünkü bizi paklayacak odur. Doğaya karşı işlenen bir suçun öcü, insan adaletinden daha zorlu olur.

Bunun bilincinde olan yerel yönetim anlayışına sahip Gelibolu Belediyesi olarak, bu duygularla gelecek nesillerden ödünç aldığı çevreyi her zamankinden daha fazla duyarlılıkla korumaya ve geliştirmeye söz veriyoruz. İlçede yaşayan herkesin doğaya saygılı olduğu bir Gelibolu’yu oluşturmak ve sürdürülebilirliği sağlamak için elinden gelen gayreti göstermesini dileyerek, 5 Haziran Dünya Çevre gününü kutluyor, saygılar sunuyorum.”

Haber Merkezi

 


Bu haber 03/06/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 164 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com