Güvenli Kentin Örnek Temizlikçisi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi Temizlik ekiplerinden 3 çocuk babası Mustafa Sezgin, temizlik yaparken bulduğu çantanın sahibini bularak örnek bir davranış sergiledi.

Dün sabah saatlerinde Demircioğlu Caddesi’nde temizlik yaparken bir kadın çantası bulan temizlik görevlisi Mustafa Sezgin çantanın sahibini buldu. İçinde kişisel eşyalar, cüzdan, kimlikler ve telefon olduğunu gören Sezgin, hemen çantanın sahibine ulaştı.

Faturasını ödeyemediği için telefon hattı kapalı olan Temizlik Görevlisi ve üç erkek çocuk babası Sezgin önce çantayı bulduğu Tarla Sokak’ta esnafa çanta kaybeden olup olmadığını sordu. Daha sonra çantada bulduğu telefondan çanta sahibinin annesini aradı ve kadına ulaştı. Çantayı zabıta amirliğine bırakmak üzereyken olay yerine gelen çantanı sahibi Sezgin’e çok teşekkür ederek görevlinin iletişim bilgilerini aldı.

Sezgin; “Görev yerimi terk edemeyeceğim için çantayı İskele’de bulanan zabıta amirliğine bırakacaktım. Ben ekmek parası kazanmanın peşindeyim. Ben bu mübarek aylarda Cuma gününde bir kişiyi sevindirdim Allah’ta beni sevindirsin” dedi.

Dün geceden beri Tarla Sokak’ta kayıp olan çantaya kimsenin dokunmamış olması güvenli bir kentte yaşadığımızın bir göstergesi oldu. Ayrıca Çanakkale Belediyesi çalışanı Mustafa Sezgin’in bu örnek davranışı da çevredeki vatandaşları mutlu etti.

Dilek Akşen

 

 

 


Bu haber 02/06/2017, Cuma günü yayınlandı, 66 defa görüntülendi
*