Şehit Atalarıyla Birlikte Uyuyacak

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden kalkan helikopterin havalandıktan kısa bir süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılarak düşmesiyle 13 askerimiz şehit oldu. Şehitler arasında yer alan Gelibolulu Binbaşı Koray Onay dün akşam saatlerinde baba ocağından uğurlandı.

31 Mayıs Çarşamba günü havalandıktan kısa bir süre sonra saat 20.55’te düşen askeri helikopterde Şehit olan 13 asker arasında Gelibolulu Binbaşı Koray Onay da yer aldı. Şehit Binbaşı Onay’ın Gelibolu’daki baba evinde, babası Sinan Onay ve annesi Nahide Onay’a acı haberi Vali Orhan Tavlı ile Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığı personeli verdi. Kuzey ve Ece isminde iki çocuk babası olan Şehit Binbaşı Koray Onay’ın naaşı dün Gelibolu Süleyman Paşa Camii’nde kılınan ikindi namazı sonrası çok sayıda vatandaşın katılımıyla Gelibolu’da toprağa verildi. Şehidin cenaze törenine Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan da katıldı.

Şehit Binbaşı Onay, Yazıcızade Mahallesi Süleymanpaşa Camisi’nden önce cenaze arabasıyla evinin önüne getirildi. Burada dua okunup helallik alındı. Annesi Nahide Onay ve öğretmen eşi Pınar Onay babası Süleyman Onay, şehidin kız kardeşi Nilay Güner ve yakınları göz yaşlarına boğuldu. Anne Nahide ve eşi Pınar Onay, Türk bayrağına sarılı şehidin tabutuna sarılarak göz yaşı döküp feryat etmesi çevredekileri yasa boğdu. Şehidin naaşı, evin önünden hareket ettiği sırada anne Nahide Onay, cenaze aracını tutup tabutu bırakmak istemezken, siren sesleri eşliğinde ilerleyen konvoy ile Gazi Süleymanpaşa camiine getirildi. Askeri bando, manga ve çok sayıda vatandaş ellerinde Türk Bayrağıyla eşlik etti. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Gelibolu 2’inci Kolordu Komutanı Tümgeneral İzzet Çetingöz, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, Gelibolu Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Özacar, Gelibolu Kaymakam Vekili Bülent Yılmaz, Çanakkale İl Emniyet Müdürü Celal Sel ve Çanakkale İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda rütbeli asker ve siyasi parti temsilcisi ile binlerce vatandaş katıldı.

EŞİNDEN SONRA EŞİNİN KARDEŞİ DE ŞEHİT OLDU

Yine aynı kazada şehit olan Amasya kütüğüne kayıtlı Şehit Pilot Üsteğmen Abdülmüttalip Kesikbaş’ın, Çanakkale Şehit Aileleri Derneği Başkan Yardımcısı Ayten Kesikbaş’ın şehit olan eşinin kardeşi olduğu öğrenildi. 8 aylık hamile bir eşi olduğu öğrenilen Şehit Pilot Üsteğmen Abdülmüttalip Kesikbaş’ın cenazesi ise Amasya’dan kaldırıldı.

Engin Ören  – Sabih Can Durmuş


Bu haber 01/06/2017, Perşembe günü yayınlandı, 152 defa görüntülendi
*