DÜŞÜNMEK LAZIM!

Acı Haber Şırnak’tan geldi…

“Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan Coogeer tipi helikopter, kalkıştan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) helikopterin düşmesi sonucu 13 askerin şehit olduğunu duyurdu.  Şehit olan askerler içerisinde Tümgeneral Aydoğan Aydın, 2 albay, Yarbay Songül Yakut, 1 binbaşı, 3 yüzbaşı, 2 başçavuş, 2 uzman çavuş ve 1 üsteğmen bulunuyor”

O haberin Çanakkale uzantıları da ortaya çıktı.

Ocaklara yine ateş düştü…

Ardından;  “Milletimizin, Devletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Başı sağ olsun”, “Ailelerine sabırlar dilerim. Mekanları cennet olsun”, “Şu unutulmasın bir ölürüz, bin diriliriz” mesajları..

Sormak lazım…

Son günlerde başta Kato Dağı olmak üzere teröristlerin belini kıran başarılı operasyonlara imza atan Tümen komutan Tümgeneral Aydoğan Aydın ve ekibinin Şehit olmaları  sadece kaza ile açıklanabilir mi?

Düşünmek lazım

Teröristlere kök söktüren ekipte pilotsun. O pistten belki kırk defa kalkış yaptın ama gidip yüksek gerilim hattına takılıp düşüyorsun. Ayrıca yüksek gerilim hattı galiba helikopterden daha sağlam ki; bölgede geniş çaplı bir elektrik kesintisi bildiren en ufak bir haber yok.

Komplo teorilerini sevmem ama yine de düşünmek lazım…

Bu ülkenin 13 komutanı helikopter kazasında ölmüş olamaz. 300 metrede gerilim hattı mı olur? Subay taşıyan helikopter mühimmat mı taşır? Kalkıştan kısa sure sonra düşüp de nasıl bulunamaz? Hepsi bölgenin en önemli komutanları.

“Şehitlerimize Allah rahmet eylesin, acılı ailelerine Allah sabır versin, ülkemizin başı sağ olsun” diyelim, diyelim de yine de düşünmek lazım…

***

Çanakkale İl Genel Meclisi MHP Grup Başkanvekili Recep Cahit Özer konuyu bir bütün olarak ele alıp ‘Alıştık’ yorumuna bağlamış… İşte o anlatım

ACI GERÇEK…..

1984 yılından beri ülkeme musallat olan PKK terörüne binlerce şehit verdik.

Karakol , köy, okul, şantiye baskınlarıyla yıllardan beri binlerce polisimiz, askerimiz, öğretmenimiz ve vatandaşımız eli kanlı teröristler tarafından katledildi.

Eskiden analar evlatlarını askere gönderirken bir başka övünürlerdi asker anasıyım diye… Şimdi ise acaba tabutu gelir mi diye korku ile gönderiyor evladını analar…

2000’li yıllarda öylesine azalmıştı ki;adeta bitme noktasına gelmişti.

2002 ile birlikte özellikle AKP’nin izlediği tutarsız politikalar ile terör NE yazık ki tekrar başladı. Ve asıl yanlış çözüm süreci adı altında yapıldı. Teröristler görmezden gelindi, dokunulmadı, palazlandılar, daha bir kalabalıklaştılar, daha bir destek almaya başladılar Amerika’sından İngiltere’sinden, Almanya’sından…

Bunları çok uzun yazmak mümkün…

AMA ASIL ACI GERÇEK ŞU Kİ;

Bizler alıştık.

En kötüsü şehitlere alışmaktı; alıştık.

Artık 1 şehit, 2 şehit, günde 4 şehit İnanın kimseyi ilgilendirmiyor.

Tv’ler bile bir cümleyle veriyor.

Alıştık ne  yazık ki..

Allah’ım korusun Bundan sonra ama; olacak ki 15-20 şehit bir günde o zaman hatırlıyoruz Türk Milleti olduğumuzu…

Allah’ım sonumuzu hayır etsin.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com