“Deniz uçağında makul ücretlendirme yapılmalı”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı Meclis toplantısı ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda GESTAŞ-BURULAŞ ortaklığı ile başlatılan deniz uçağı seferleri konusunun üzerinde duruldu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası her ayın son Çarşamba günü yaptığı Meclis Toplantısını önceki akşam saat 18.30’da ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirdi. ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay’ın başkanlık ettiği toplantıya ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Semizoğlu, Sayman Üye Mustafa Kansu, Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy ve Meclis Üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Osman Okyay şunları söyledi; “Referandum sonrası ekonomiye baktığımızda bütün olumsuz şartlara rağmen iyi ama potansiyelimizin altında bir performans gösterdiğimiz de bir gerçek. Hükümetin açıkladığı reform paketlerinden yararlanarak katma değeri yüksek yeni iş kollarına odaklanmalıyız. İhracat ve turizmde başlayan hareketlilik umut verici. Önce İstanbul Sanayi Odası, ardından da Rize Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretlerinden de görüyoruz ki Çanakkale’mize ilgi giderek artıyor. Ulaşım Çanakkale’nin en temel sorunu olmaya devam ediyor. 1915 Çanakkale Köprüsü bitene kadar havayolu ulaşımı en büyük alternatif. Bu noktada GESTAŞ-BURULAŞ ortaklığı ile başlatılan deniz uçağı seferlerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu uçuşlara sahip çıkmalıyız. GESTAŞ ve BURULAŞ şirketleri de makul bir ücretlendirme ile bu işe devam ederse sürdürülebilir bir ulaşım alternatifi olur. İlimizdeki tarım arazilerinin amaç dışı kullanımı büyük bir sorun. Behramkale-Assos Ören yerinin UNESCO Dünya Mirası Listesine geçici olarak girmesi ve istihdam seferberliği ile kentimizde büyük sayıda istihdam sağlanması bizi sevindiren iki önemli gelişme. Şehrimizde her gün yaşanan trafik sorunu, Çanakkale’nin artık akıllı şehir vizyonuna geçmesi gerektiğinin en büyük kanıtıdır. Bu anlamda ‘Aklım fikrim Çanakkale’ projesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

Osman Okyay’ın konuşmasının ardından Yönetim Kurulu adına konuşmayı Murat Aydoğdu yaptı. Bir önceki toplantı tutanağının onaylanmasının ardından Hesap inceleme Komisyonunun Nisan ayı mizanı ile ilgili rapor okunarak Meclis Üyeleri tarafından onaylandı. Azami fiyat tarife taleplerinin görüşülmesinin ardından gündeme gelebilecek diğer konuların görüşülmesine geçildi. Bu bölümde de söz alan olmayınca toplantı sona erdi.

Toplantı sonrası üyeler, geçen yıl 23 Mayıs’ta hayatını kaybeden İbrahim Bodur adına Çan’da verilen iftar yemeğine katılmak için Çan’a hareket etti.

Engin Ören


Bu haber 01/06/2017, Perşembe günü yayınlandı, 162 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com