“Bu atmosfer her şeye değer”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Önceki akşam Çan’da gerçekleştirilen Kale Grubu İftar Sofrası ve Dr. Hacı İbrahim Bodur’u Anma gecesine katılım yoğun oldu.

Düzenlenen iftar programına Vali Orhan Tavlı, Tarihi Alan Başkanlığı Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Müftüsü Arif Gökçe, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu ve çok sayıda iş adamı, siyasetçi ve binlerce Çanlı vatandaş katıldı.

Müzik dinletisiyle başlayan gecede iftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Kale Grubu Başkan’ı Zeynep Bodur Okyay, “Doğduğumuz ve doyduğumuz topraklarda bir Ramazan iftarında sizlerle tekrar bir arada  olduğumuz için son derece bahtiyarız. Hepinizi önce şahsım, ailem ve Kale Grubu adına sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Bugün aynı zamanda bizi Kale Grubu çatısı altında ve sanayileşme ülküsü etrafında buluşturan kurucumuz ve Onursal Başkanımız, çok sevgili babam İbrahim Bodur Bey’e dua etmek için bir aradayız. Hepinize değerli katılımlarınız ve bu akşam bizi bu sofrada yalnız bırakmadığınız ve İbrahim Bey’in sene-yi devriyesi için düzenlediğimiz bu programa katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. Böyle bir sofra etrafında buluşarak orucumuzu hep beraber açtık. Bu atmosfer, bu görüntü her şeye değer. Rahmetli babam hayatayken de milletin ve iş dünyasının birliğine, devlet ve özel sektörün beraberliğine büyük önem verirdi. İbrahim Bey bir misyon adamıydı ve herkese, her kesime cesaret verirdi. Ülkesinin kalkınması için emek harcayan biriydi. O derdi ki, bir ülke sanayileşmeden, bir değer yaratmadan, üretmeden yalnızca tüketmekle kalkınması mümkün değildir. Kolay kazanmaya tenezzül etmeyen, her zaman zora talip olan çok cesur bir girişimciydi. Fark yaratan insanların, risk alan insanlar olduğunu biliyordu. Bu nedenle her zaman risk aldı. Bundan da hiç korkmadı. Her zaman da bize bunu öğütledi. Kısacası İbrahim Bey gönlünde insan sevgisi olan bir memleket sevdalısıydı.

Bu güzel geceye katılarak soframızı ve duamızı bizimle paylaştığınız için hepinize cani gönülden çok teşekkür ediyorum. Rabbim hepinize sevdikleriniz ile birlikte hayırlı bir Ramazan nasip etsin. Sağlık sıhhatle ve sevdikleriniz ile birlikte Ramazan Bayramı’na eriştirsin. Sağ olun, var olun.” dedi.

Program İbrahim Bodur’un belgeseli ardından Kur-an Tivaleti ve stadyumda gerçekleştirilen toplu Teravih Namazı’nın ardından sona erdi.

Sabih Can Durmuş – Aslı Yıldız


Bu haber 01/06/2017, Perşembe günü yayınlandı, 337 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com