Okul Çalışmaları Sürüyor

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Özel İdaresi takibindeki Fatma Şemsettin Çamoğlu Ortaokulu ve mülkiyeti hazineye ait araziye yapılması planlanan Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kompleksi çalışmaları devam ediyor.

Cami tarafı C Blok son kat betonarme imalatı ve çatı karkası imalatları tamamlanan ortaokul binasının sözleşme bedeli 6.244.900,00 TL olarak belirlenirken derslik sayısının 32 olduğu belirtildi. A ve B Blok son kat tüm betonarme imalatları ve çatı imalatları tamamlanan işin fiziki gerçekleşmesi ise %66 oranında…

Çalışmalar hakkında bilgi veren Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, “Çanakkaleʼde eğitim standartlarının yükselmesi ve okullarımızın fiziki şartlarını daha iyi düzeye çıkarmak için Çanakkale İl Özel İdaresi olarak, her geçen gün artan bir ivmeyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. Sözleşme bedeli 10.949.000,00 TL olan ve 24 derslikli lise binası ise atölye binaları çok amaçlı salondan oluşan Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kompleksi inşaatında, Metal Makine Atölyesi betonarme imalatı tamamlanırken, C blok çelik çatı imalatı tamamlandı.

Okul binası betonarme imalatları tamamlanmış olup tuğla duvar imalatları tamamlanmış, iç kapı kasaları takılmaya başlandı. Sıva imalatları ve çatı imalatı devam ediyor. Şu ana kadar ise %35ʼlik fiziki gerçekleşme sağlandı. Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kompleksi çalışmaları hakkında bilgi veren Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, “Eğitim alanında çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bunlardan biri olan Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kompleksi çalışmamızı en kısa sürede tamamlayıp eğitime açacağız” dedi.

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesiʼnin bir an önce eğitim faaliyetine kazandırılması için Çanakkale İl Özel İdaresi teknik personelleri tarafından inşaat çalışmaları hızla devam ettiriliyor.

Haber Merkezi


Bu haber 30/05/2017, Salı günü yayınlandı, 52 defa görüntülendi
*