Bakkallar Mağdur Oldu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Engin Kandemir, ekmeğe yapılan ve geri alınan zammın ardından bakkalların mağdur olduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz hafta 1 liradan satılan ekmeğe, 25 kuruş zam yapılmış ancak mahkeme sürecinin devam etmesi nedeniyle zam geri çekilmişti. Fırıncılar Odası bakkallara aldıkları ekmek üzerinden ettikleri kar payına 10 kuruşluk bir zam yaptı. Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Engin Kandemir, bakkalların bu anlamda mağdur olduğunu ifade ederek; “İlgili kurumlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Bir hafta içerisinde bu sorunu çözeceğimize inanıyorum. Bakkallar ekmeği 70 kuruştan alırken 80 kuruştan almaya başladı. Bir ekmek de satılsa poşeti veren de bakkal olduğu için ekmek satışı bakkala kar getirmemeye başladı. Kar payı düşünce bakkallar mağdur oldu” dedi.

Açık tütün satışlarından dolayı da mağdur olduğunu ifade eden bakkal esnafı için de görüş bildiren Kandemir; “Biz marka patenti olmayan ve kaçak yollardan satılan tütünler için gerekli işlemleri başlattık ve cezai işlemler uygulandı. Ancak vergisi ödenen,  girdisi çıktısı belli olan, marka patentli tütünlerin satışına engel olamayız. Bu şekilde bakkallar da tütün satabilir. Bunun dışında hala kaçak tütün satan yerler varsa bunun kontrolünü bizim yapabilmemiz mümkün değil” dedi.

Dilek Akşen

 


Bu haber 30/05/2017, Salı günü yayınlandı, 334 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com