Miniklerin Okuma Bayramı Coşkusu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İlkokul 1. Sınıf öğrencilerinin ‘Okuma Bayramı’ heyecanı yaşadı. Okulun konferans salonunu dolduran yüzlerce veli de çocuklarının en önemli günlerinden biri olan okuma bayramını heyecanla izledi. 
Etkinliğe katılan Çanakkale Doğa Okulları Kurucusu Murat Çelik, Tesis Müdürü Tamer Özan, Okul Müdürü Hıdır Kılıç, İlkokul Müdürü Sibel Yörük ve Müdür Yardımcısı Burcu Köse’nin yanı sıra en çok da yıl boyunca okuma yazmayı öğretmenin gururunu yaşayan sınıf öğretmenlerinin heyecanı gözlerinden okundu. Açılış konuşmasından sunumlara, şiirlerden şarkılara, duygusal anların da yaşandığı salonda, anne ve babalar çocuklarının başarılarını ayakta alkışladılar. Programın sonunda ise sınıf öğretmenleri çocuklara okuma belgelerini takdim etti.

Çanakkale Doğa Okulları Kurucusu Murat Çelik ‘Okuma Bayramı’ ile ilgili şunları söyledi; “Günler haftalar, aylar geçti. Sınıfınız doldu boşaldı. Ders zili çaldı, dersliğe girdiniz. Öğretmeninizin anlattığı masalları, öyküleri dinlediniz. Toplama, çıkarma işlemleri yaptınız, şarkılar, marşlar öğrendiniz. Boyalı kalemlerle resimler çizdiniz. Ellerinizle havaya, tahtaya, deftere yazılar yazdınız. Ders bitti, bahçeye koştunuz. Güldünüz, oynadınız. Bugün okuma bayramınızdır. Okudukça bilgileriniz artar. Okuyarak haklarınızın ve ödevlerinizin neler olduğunu öğrenirsiniz. Böylece iyi bir insan, iyi bir yurttaş olmak için ilk adımı atmış olursunuz. Sizler bu yurdun umudusunuz, güç kaynağısınız. Gelecek günler sizlerle güzelleşecek aydınlanacaktır. Yurdunuz sizlerle daha güçlü, daha mutlu, daha uygar olacak. Sevgili yavrular, birbirinizi seviniz. Birbirinize destek olunuz. Büyüklerinize karşı saygılı olunuz. Barış içinde yaşayınız. Hoşgörülü, çalışkan ve doğru olunuz. Okuma bayramınız kutlu olsun.”

KÖSE’DEN ATATÜRK VURGUSU

Müdür Yardımcısı Burcu Köse ise; “Çocuklar… Sevgi Çiçeklerimiz… Tatlı Telaşlarımız… Yaşama Sevincimiz… Çocuklar… Her bir anımız… Anne babalarının en kıymetlileri… Öğretmenlerinin gözlerinden sakındıkları emanetleri… Annelerin sıcacık kucaklarından sonra öğretmenlerinin sevgi dolu yüreklerinde bulur çocuklar kendilerini… Öğretmeninin verdiği güvenle ne de keyiflidir keşfetmek dünyanın güzelliklerini… En zor en yorucu anlarda anne gibi baba gibi şefkatle destek olur öğretmeni… Hiç de kolay değil aslında okuması yazması ödevi görevleri… Neyse ki sabırla yol gösterir büyükleri… Ama en tatlısı teneffüste en sevdiği arkadaşıyla paylaşmaktır oyununu neşesini… Tıpkı uzun bir emeklemeden sonra yürümeyi başardığı zamanki gibi mutluyuz gururluyuz bugün… Okula başladıkları gün daha dün gibiyken, şimdi, okumayı yazmayı öğrenmiş, anne babası yanında değilken bile problemlerini tek başına çözebilen 96 minik yürek, heyecan ve sevinçle sizlere öğrendiklerini sergilemek için sabırsızlanıyor… Ne diyor Ulu Önder Atatürk? Küçük Hanımlar Küçük Beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz. Ben de huzurlarınızda gururla Doğa harikası birinci sınıf Öğrencilerimizin okuma bayramını kutluyor sabırla emek veren siz anne babaları ve öğretmenlerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi ve salonu dolduran velilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Okul Müdürü Hıdır Kılıç’ta program sonunda tüm velilere teşekkür ederek onları sahneye davet etti ve çocuklarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek anı ölümsüzleştirmelerini istedi.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 29/05/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 204 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com