İki Cadı Kafe Açtı

4 sene önce Güncel Kadın
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

6 Ocak’ta memuriyetten ihraç edilen Ayşegül Sandıkçıoğlu Gürler ve Ayla Eroğlu Şair Ece Ayhan Sokak’ta; Saat Kulesi’nin hemen karşısında ‘Sokak Cadıları’ isimli kafeyi kadın dayanışması içerisinde açtı.

Çanakkale’nin iki kadını daha girişimcilik dünyasına adım attı. 6 Ocak’ta memuriyetten ihraç edilen Ayşegül Sandıkçıoğlu Gürler ve Ayla Eroğlu Şair Ece Ayhan Sokak’ta; Saat Kulesi’nin hemen karşısında ‘Sokak Cadıları’ isimli kafeyi kadın dayanışması içerisinde açtı.

Vejetaryen mutfağından Lübnan mutfağında çeşitlerin bol olduğu Sokak Cadıları’nda bir de kütüphane bulunuyor. Kafe sahibi iki kadın ödünç kitaplar da alabileceğiniz bu kütüphane için bağışlarınız bekliyor. Üç katlı mekân da hem Ece Ayhan Sokağının farklı havasını soluyabilir hem de deniz manzaralı kütüphanesinde çocuklarınızla vakit geçirebilirsiniz.

Kafenin ortaklarından Ayla Eroğlu, kadın imecesi ile bir mekân açtıklarını ifade ederek; “Çayımız, kahvemiz vejetaryen mutfağımızla bu sokakta, kadınların el birliği ile bu işi bu sokakta yaparız diye düşündük. Biz kadınlar olarak bir farkındalık yaratmaya da çalışıyoruz.  Kadınlara genelde cadı yakıştırması yapılır biz de bu sebeple adımızı Sokak Cadıları koyduk. Burası imece usulü kuruldu. Çanakkale Kadın Dayanışması bize büyük destek oldu. Başarılı olacağımıza inanıyoruz” dedi.

Ocak ayında memuriyetten ihraç edilen Ayşegül Sandıkçıoğlu Gürler ise; “Kasım ayında Çanakkale’ye yerleştim. 6 Ocak KHK’sı ile memuriyetten ihraç edildim. Ayla ve Çanakkaleli kadınlar ile birlikte süreci çok kolay atlattık. Biz burada Sokak Cadılarını açtık. Burası üç katlı bir mekân. Kadın arkadaşlar toplantı ve seminerlerini üçüncü katımız da bulunan kütüphane de yapabilir. Ayrıca ebeveynler bu mekânda vakit geçirirken çocukları da vakit geçirebilsin diye amaçladık. Mekânımız herkes açık. Çeşitlerimiz bol, vejetaryen mutfağımız, Lübnan mutfağımız da var” diye düşüncelerini ifade etti.

Dilek Akşen

 

 


Bu haber 29/05/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 239 defa görüntülendi
*