Çaylar Sacide Abla’dan…

4 sene önce Kadın Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

‘Kadın isterse her şey yapar’ sözünün en güzel örneklerinden biri Sacide Çetin… Eceabat’ın Bigalı Köyü’ndeki tek kahvehaneyi 11 yıldır işleten köyün ‘Sacide Abla’sı, baharın gelmesiyle de köylerine gelecek yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Mustafa Kemal’in 19’uncu Tümen Komutanı iken kaldığı Bigalı Köyü Atatürk Evi’nin tadilat çalışmaları, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından devam ediyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist çeken tarihi köyün meydanında bulanan tek kahvehaneyi ise Cumhuriyet Kadını Bigalı Sacide Çetin işletiyor.

En büyük destekçisi ise 26 yıldır evliliklerinde olduğu gibi eşi İzzet Çetin… Biri askerde olmak üzere iki oğul büyüten Çetin çifti, 11 yıldır işlettikleri kahvehanede köye gelen turistleri de en güzel şekilde ağırlamaya devam ediyor.

Gazetemize konuşan kadın işletmeci Sacide Çetin, baharın gelişiyle köylerinin canlanacağını, her yıl olduğu gibi bu yıl da yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlamaya hazır olduklarını belirtti. Çetin, “Bizim sezonumuz her yıl 18 Mart’tan sonra açılıyor. Kışın çok fazla gelenimiz gidenimiz olmazken, baharda canlanıyor köyümüz… Yurtiçi ve yurtdışından gelen misafirlerimizi elimizden geldiğince güzel köyümüzde ağırlıyoruz” dedi.

Eylem Gözeldere  


Bu haber 29/05/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 192 defa görüntülendi
*