ÇANAKKALE’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ÇAĞRI

4 sene önce Cemal Oral Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Atikhisar Barajı’nın altın madeni arama çalışmasına kurban edilmemesi için Çanakkale’de başlatılan eylem, geçtiğimiz hafta Cuma günü gerçekleştirildi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Balaban Tepesi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkânına seslendi.

Başkan Gökhan; “Altını alıp gidersin. Biz ekosistemimizi kullanamıyoruz daha, önce bunlardan yararlanmaya bakalım. Eylem planı yapmak zorundayız. Bu konuyu devamlı gündemde tutacağız. Herkesi göreve davet ediyorum. Bir hamaset yapmıyoruz, muhalefet de yapmıyoruz. Görün bakın ne dediğimiz duyun yorumunuzu yapın. Eminim vicdanınız burada yok edilmesine izin vermeyecektir. Bugün mübarek bir gün, yarın Ramazan ayı… Bu bölgedeki madenciliğe karşı çıkmayanlar büyük günah işlerler. Açık ve net söylüyorum. Yarın hesabını vereceğiz öteki tarafta. Allah’a karşı hesap veririz. Allah’ın bize bahşettiği güzelliği, suyu, ormanı, biz üç kuruşluk mal için sadece borsada değeri olan bir mal için talan edersek bunun hesabını veremeyiz. Allah’a karşı hem çocuklarımıza hem de torunlarımıza karşı bunun vebalini veremeyiz. Herkesi göreve davet ediyorum. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, Sayın Başbakan, bakanlar ve devletin bütün kurumlarını buradaki konuya dikkat etmeye davet ediyorum” dedi.

Çanakkale’ye her yıl 18 Mart Deniz Zaferi kutlamalarında gelen, 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü için düğmeye basan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın acil çağrısına  nasıl yaklaşacağı merak ediliyor.

Sorun Çanakkale için yaşamsal bir konu…

Çağrı acil…

Çözüm…

Bekleniyor…

 


Bu haber 29/05/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 80 defa görüntülendi
*