Mantaş Yeniden Başkan

5 sene önce Siyaset Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Eğitim-İş Çanakkale Şubesi 5. Seçimli Genel Kurulu, Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. 145 delegenin oyunu alan Ahmet Mantaş, bir kez daha şube başkanı seçildi.

Eğitim-İş Çanakkale Şubesi’nin 5. Olağan Genel Kurulu Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Eğitim İş Çanakkale Şubesi 5’inci Olağan Genel Kurulunda, Mevcut Başkan Ahmet Mantaş ve önceki dönem Başkanı Ahmet Bozdemir’in listeleri yarıştı. 310 delegeden 252’si oy kullandı. 145 delegenin oyunu alan Ahmet Mantaş,yeniden şube başkanı olurken, Ahmet Bozdemir ise ikinci sırada kaldı.

Eğitim-İş Şube Başkanı Mantaş “sonuç ne olursa olsun kazanan Eğitim İş olacaktır” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi. Genel Kurula, Eğitim İş Genel Başkanı Mehmet Balık’ın yanı sıra CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Belediye Başkan Vekili Rebiye Ünüvar, CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder de protokol konuğu olarak katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, ilk konuşmayı CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem erkek yaptı. Erkek, konuşmasında referandum sürecinde Eğitim İş’in hep yanlarında olduğunu belirtti. Eğitim İş Genel Başkanı Mehmet Balık da yaptığı konuşmada Eğitim İş’in cesur mücadelesinden örnekler verdi. Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Bülent Öz de kısa bir teşekkür konuşması yaparak sendikal mücadelenin önemine değindi.

Dilek Akşen


Bu haber 28/05/2017, Pazar günü yayınlandı, 187 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com