Vekil Öz; “Kim ADİL? Kim ÖKSÜZ?”

4 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Genel Kurulda söz alarak Fetö ile mücadeledeki çelişkileri vurgulayan CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz; “FETÖ ile Mücadelede Kim ADİL? Kim ÖKSÜZ?” dedi.

“OHAL ile yönettikleri ülkemizde, KHK’larla Akademisyenler görevinden atılıyor fakat darbeyi yöneten sözde Akademisyen ADİL ÖKSÜZ serbest bırakılıyor.” diyen Milletvekili Bülent Öz, “İnsanın aklına FETÖ ile Mücadelede kim ADİL? kim ÖKSÜZ? Soruları geliyor” dedi.

CHP’li Bülent Öz; “Daha düne kadar kol kola yürüyenler, önünde el pençe duranlar, hoca efendimize laf söyletmeyiz diyenler, sözüm ona fetö ile mücadele ediyor. Hukuk tanımaz tavırları ise OHAL sürecini uzatarak KHK’lar ile ülkemizi bir kişinin yönetimine teslim ediyor.

Kendilerini mağdur gösterme çabaları ise halkımızda karşılık bulmamaktadır. Çünkü kandırıldıkları Ergenekon sürecinde kendilerini savcı ilan eden anlayışları, Kadir Topbaşın damadı serbest bırakıldığında yargının bileceği bir durum anlayışına dönüşüyor” dedi.

25 Mayıs 2017 Perşembe günü TBMM Genel Kurulu 97. Birleşiminde söz alarak Fetö ile mücadeledeki çelişkileri vurgulayan CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz; “İktidar FETÖ’yle mücadele ettiğini söylüyor, oysa… Bank Asya’nın kurdelesini kesenler aramızda dolaşıyor, Bankanın önünden geçenler FETÖ’yle suçlanıyor Ama FETÖ’nün siyasi ayağına dokunulmuyor. 15 yaşındaki askerî öğrenciler bir yıldır hapiste tutuluyor, Darbecilerle on iki saat içeride kalan Hulusi Akar ifade vermeye çağırılmıyor. 15 Temmuz günü MİT’e gelen darbe ihbarı önemsenmiyor, Asılsız ihbarlarla binlerce vatandaşımız ‘darbeci’ ilan ediliyor. Aynı şekilde Hakan Fidan da Darbe Komisyonuna ifade vermeye çağırılmıyor. KHK’yla binlerce akademisyen görevinden atılıyor, Darbeyi yöneten sözde akademisyen Adil Öksüz serbest bırakılıyor. ‘Ergenekon kasası’ iddiasıyla Kuddusi Okkır hastalıktan ölüme terk ediliyor, Kadir Topbaş’ın damadı hastalıktan serbest bırakılıyor. Ensar’a kulaklar tıkanıyor, gerçek FETÖ’cülere gözler kapanıyor, sapla saman ayrılmıyor. İddianame bile hazırlanmadan insanlar hapislerde yatıyor, aileler mağdur bırakılıyor, vatandaşımız bir an önce yargı yolunun sonuçlanmasını bekliyor.” dedi.

Haber Merkezi

 

 


Bu haber 26/05/2017, Cuma günü yayınlandı, 56 defa görüntülendi
*