Genç Güreşçi Kırkpınar’a gidiyor

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleştirilen 49’uncu Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri Minik bir, Minik İki, Ayak Ve Deste Pehlivanları ile başladı.

Kepez Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 49. Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri, Minik bir, Minik İki, Ayak Ve Deste Pehlivanları ile başladı, Başpehlivanların güreşleri ile devam etti.

Biga Belediyesi adına antrenör Salih Altınkaya yönetimindeki Biga Belediyesi Güreş Takımı adına güreşlerde Küçük Orta Büyük boy kategorisinde Arif Çevik mücadele etti. 32 pehlivan arasından 1’nci olan Arif Çevik; antrenör Salih Altınkaya yönetiminde 10-16 Temmuz tarihlerinde Edirne’de gerçekleştirilecek Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne hazırlanmaya başladı.

Güreşler sonrası antrenör Salih Altınkaya ve Arif Çevik; Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ı ziyaret ettiler. Başkan Işık; genç güreşçiye ve Salih Altınkaya’ya teşekkür ederken; “Kırkpınar Güreşleri’nde de başarılı olacağınıza inanıyorum. Spor her dalına olduğu gibi Ata sporumuz yağlı güreşlere de destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi