Sağlık Çalışanları İyilik İçin Koşuyor

4 sene önce Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sağlık Çalışanları İyilik İçin Koşuyor

Bu yıl yedincisi gerçekleşen New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K koşusunda yine Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği birinci oldu.

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin haber bültenine göre; New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K koşusunda üç yıldır erkek koşucular arasında yaş grubu kategorisinde birincilik ile sporda da Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin adını duyuran satın alma memuru Murat Yılmazer, bu yıl da madalyayı kimselere bırakmadı.

BAYANLAR BİZ DE VARIZ DEDİLER

Üç yıldır erkekler grubunda sağlık camiasının ismini duyuran Murat Yılmazer’e bayan çalışanlardan da destek geldi. Ard arda kutlanan “Hemşireler ve Anneler Günü” sebebiyle “İyilik için koş” sloganıyla 7. New Balanca Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 KM koşusunda; Gelibolu Devlet Hastanesinde görev yapan Nilgün Tez, 10K Bayanlar arası yaş grubu kategorisinde 37’nci, Ezine Devlet Hastanesinde görevli Serpil Korucu da 21K Bayanlar arası yaş grubu kategorisinde 44’ncü olarak “Bayanlar olarak yarışta biz de varız” dediler.

Gerçekleşen koşu ve alınan dereceler ile ilgili olarak Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr.Kerim Yeşildağ, sağlıkta sporun öncülüğünü üstlenen sağlık camiası çalışanlarına teşekkür ederek, “Sağlıkta olduğu kadar sporda da adımızı duyurmaları ve dünya olarak obezite mücadele ettiğimiz şu günlerde topluma örnek faaliyetlerde bulunmalarından dolayı çalışma arkadaşlarımızı kutluyorum. Başarıları daim olsun.” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 25/05/2017, Perşembe günü yayınlandı, 107 defa görüntülendi
*