Empati Dostluk Getirdi

4 sene önce Spor
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Empati Dostluk Getirdi

1915 Çanakkale Görme Engelliler Futsal Takımı ile Biga Belediyesi Futsal Takımı, empati karşılaşmasında karşı karşıya geldi.

2015’te kurulan ve 2016’da ilk turnuvasına çıkan 1915 Çanakkale Görme Engelliler Futsal Takımı ile oynanan karşılaşmaya CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş, 1915 Görme Engelliler Derneği Başkanı Nuray Işık Telli, Görme Engelliler Spor İl Temsilcisi Akif Telli, Biga Kent Konseyi Başkanı ve belediye meclis üyesi Sedat Şahin, Biga Belediye meclis üyeleri Zafer Taşkın ve Recai Cesur ile Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (ÇATOD) Yönetim Kurulu Üyesi Mert İnce katıldılar.

2-6 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek Görme Engelliler Futsal Yükselme Şampiyonası’na hazırlanan ve empati kurulmasını sağlamak için başlatılan karşılaşma sonrası konuşan Biga Kent Konseyi Başkanı Sedat Şahin; “Dernek başkanımıza, kurumlarla başlattığı ve belediyelerle başlattığı sürdürdüğü empati amaçlı bu güzel etkinlik için teşekkür ediyorum. Çok güzel düşünülmüş bir etkinlik. Genç arkadaşlarımız da çok başarılılar. Kısa sürede Türkiye genelinde iyi bir derece elde etmişler. Ağustos ayında gerçekleşecek yükselme müsabakalarında da başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum. Başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ise plan dışı programı nedeniyle müsabakaya katılamadı.

Cemal Oral


Bu haber 24/05/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 98 defa görüntülendi
*