NE SORUNLAR VARMIŞ

4 sene önce Cemal Oral Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

NE SORUNLAR VARMIŞ

Çanakkale’de trafik başta olmak üzere bir çok sorunu üst üste say deseniz rahatlıkla sayarım, çözüm de önerebilirim belki. Ancak, hiç duymadığım, görmediğim sorunların varlığını da öğrenince bu konuları okuyucuyla  paylaşmaya karar verdim.

Yarımada’daki araç kuyruğunun çözümü köprüye bağlanmışken yapılacak bir şey yok gibi görünüyor. Çanakkale kent merkezinde trafik keşmekeşine çözümler üretiliyor, sonuç bekleniyor. Kaldırımların işgal altında olması farklı bir sorun.

Bir de Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ilgili komitesinin belirlediği ve ilgilisine yazı yazılmasına karar verdiği sorunlar var…

“Otogar sorunlarının halen devam ettiği belirtilerek tekrar yazı yazılmasına ve ilave olarak sıcaklık problemi ve araç içi temizlik için yer olmaması sorunlarının da iletilmesine karar verildi.”

“Eceabat’ta  inşaat izinlerinin verilmemesinin sıkıntılara yol açtığı, kentsel dönüşüm planlarının yapılması gerektiğinin Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na  yazılmasına karar verildi.”

“Çanakkale-Eceabat arası feribotlarda süt ürünleri taşımacılığı sorunlarının Valilik ve İl Trafik Komisyonu’na iletilmesine  karar verildi.”

“K belgesi olmayanların da taşımacılık yaptığı belirtilerek denetlemelerinin daha sık yapılması talep edildi.”

Sorunsuz yaşam yok…

Önemli olan soruna çözüm bulabilmek…

Öyle değil mi?

Çanakkale’nin sorunlarına çözüm bulabilecekler aranıyor!


Bu haber 21/05/2017, Pazar günü yayınlandı, 65 defa görüntülendi
*