Çanakkale Gençlerin Bayramını Kutladı

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Gençlerin Bayramını Kutladı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Çanakkale’de çelenk sunumuyla başlayarak kordon boyunca süren etkinliklerle kutlandı. Çelenk sunumlarının art arda yapılması dikkat çekerken kordon boyu renkli görüntülere sahne oldu.
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Çanakkale’de saat 10.00 itibariyle çelenk sunumlarıyla başladı. Tören; Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Erkan Aygören, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri katılımlarıyla gerçekleşti.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu’nun çelenk sunumunun ardından saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı okundu. Ardından konuşma yapan Uslu konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Bugünümüz dünden yarınımız bugünden daha parlak olacaktır. Genç nesillerimizin Türkiye’yi daha ileri taşımak için canla başla çalışacağına yürekten inanıyorum. Değişen ve gelişen dünyanın hızına gençliğin enerjisiyle erişilebileceğinin farkında bir anlayış ile siz gençlere hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşamaktayız. Gazi Mustafa Kemal’in ifadesiyle “Gençlikle iftihar ediyorum ve sizlere güveniyorum. Gençler cesaretimizi güçlendiren sizlersiniz. İnsanlık değerinin ve vatan sevgisinin en önemli değerisiniz”

ÇELENK SİLSİLESİ
Nüammer Uslu’nun konuşmasından sonra CHP ve ADD ayriyeten çelenklerini sunduktan sonra açıklama yaptılar. CHP Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder yaptığı konuşmada şu sözleri söyledi: “Türk genci Türk İstiklali’nin bugünlerin ve yarınların bekçisidir. Sizler Türk’e İstiklal aşkını veren Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin, Sütçü İmamların, Seyit Onbaşıların, Atatürk’ün torunlarısınız. Sıkıntılar içinde kurulan Türkiye Cumhuriyet’i sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatıp sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere yansıtmak en başta görev sorumluluğunuz olmalıdır.”

Nejat Önder’den sonra mikrofonu alan ADD Çanakkale Şube Başkanı Necmi Akyalçın son günlerde yaşanan olaylara değinerek şu konuşmayı yaptı: “Mustafa Kemal Atatürk’ün kısacık ömrüne sığdırdığı devrimleri karalayamayanlar son günlerde onun anısını ve ailesini karalamak için utanmazca saldırıya geçtiler. Türkiye Cumhuriyeti’nin bazı valicikleri ise kurtuluşumuzun ilk adımı 19 Mayıs’ı kutlama törenlerini yasakladılar. Bütün bu çabalar boşunadır. Türk ulusu kurtarıcısı ve devrimlerini unutmayacaktır. ”
KORDON BUGÜN GENÇLERİN
Gençlik Spor Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan ve İnönü Caddesi, Piri Reis Caddesi, Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, Çağlar Kaynak Basketbol Sahası boyunca süren bayrak yürüyüşüyle devam etti. Kordon boyunca devam eden etkinliklerle ise gençler bayramı kutladı. Kordon Morabbin Park’ta düzenlenen halk oyunları gösterilerine ise Vali Orhan Tavlı da katılarak gençlerle bir araya geldi. Gösteriler ve etkinlikler renkli görüntülerin yaşanmasını sağladı.

Yıldız Sağlam


Bu haber 19/05/2017, Cuma günü yayınlandı, 56 defa görüntülendi
*