Sanayinin Gençlerine Tatil Yok

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sanayinin Gençlerine Tatil Yok

Hafta sonu ile birleşen bayramı değerlendirmek isteyen devlet memurları, tatil beldelerine doğru yol almaya başladı. Oysa Sanayinin emekçi gençleri, resmi tatil ilan edilen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda da çalışmaya devam ediyor. Gelecekten umutları olmayan gençler, hallerinden de pek şikayetçi değil.

Bugün 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı… Fakat bu resmi tatil olan bayram günü sanayinin emekçi gençleri diğer çalışan hemen tüm emekçi dostları gibi çalışmaya devam edecek. Hallerinden pek şikayeti olmayan gençlerin bir kısmı hayatından memnun olduğunu söylerlerken bir kısmı okuyup baba parası yemek isterdim diyor. Erken yaşta hayata atılan gençlerle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını ve onların sıkıntılarını konuştuk.

Rasim Demirkat (17): 19 Mayıs memleketimiz için çok önemli bir gün. Bugün biz varsak o günlerin şerefine varız. 19 Mayıs’ın gelişi benim için bir şey değiştirmeyecek. Ben her gün olduğu gibi işime gelip para kazanmak için çalışacağım. Ben halimden memnunum ekmek parası kazanıyorum. Okumak isterdim ama olmadı. Çalışıp para kazanmak da güzel.

GENÇ İŞÇİDEN GENÇLERE TAVSİYE

Oktay Tabaklıoğlu (19): 19 Mayıs herkesi ilgilendiren bir gün. Beni de ilgilendiriyor. Biz genellikle çalışıyoruz zaten alışkınız. Yarın da her zaman ki gibi buraya gelip, çalışıp paramızı kazanacağız. Okurken bir gün okuldan kaçmıştım. Babam yakaladı. Daha sonra sanayide bu işe başladım. 6 senedir de severek devam ediyorum. Ekmek paramı kazanıyorum. Memnunum durumumdan… Aklım olsaydı da keşke okusaydım. Gençlere tavsiyem okuyup baba parasının keyfine baksınlar. Okumak iyi bir şey yani…

Gürkan Günaydın (22): Baba mesleğim olduğu için kendim isteyerek okulu bırakıp bu mesleğe başladım. Okumayı hiç düşünmedim. Halimden memnunum. Bir sıkıntım yok. 19 Mayıs ülkemiz için çok önemli bir gün. Fakat benim için bir şey değiştirmeyecek. Ben yine çalışacağım.

İzzet Çetin (18): İşimden memnunum. Okuyamadığım için okulu bırakıp şu an yaptığım mesleği seçtim. Sigortam var pek bir sıkıntım yok. 19 Mayıs benim için pek bir şey değiştirmeyecek. Ben yine gelip burada çalışacağım. Bayram yapan gençlere, bayramları kutlu olsun.

Sabih Can Durmuş – Dilek Akşen

 

 


Bu haber 18/05/2017, Perşembe günü yayınlandı, 44 defa görüntülendi
*