Başkan Net Konuştu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Başkan Net Konuştu

 Ekmeğe zam tartışmaları devam ederken muhatabı kurumlar geçtiğimiz yıldan bu yana yaşanan gelişmeleri açıklamaya başladı.

Çanakkale ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin de gelişmeleri kronolojik sırasına göre anlatıp bir açıklama yaptı. Başkan Engin Şunları belirtti: “Son günlerde kamuoyunu meşgul eden ekmek fiyatı ile ilgili bilgilendirme ve açıklama yapma gerekliliği doğmuştur. 4 no’lu Meslek Komitemizden ilgili Esnaf Odası ile müzakere edilerek mutabık kalındığı bilgisi ile Yönetim Kurulumuza gelen ekmek fiyatı tarife talebi Meclisimizin 27.05.2016 tarih ve  35 sayılı kararı ile kabul edilmiş ve 250 gr  ekmek için  1,25 TL, pide için 1,50 TL önerilen fiyat onaylanmış idi. 2016 Mayıs ayında onaylanan bu tarifeye Çanakkale Belediye Başkanlığı tarafından ‘bu zammın toplum gerçeğini yansıtmaması’ gerekçesi ile itiraz edilmiştir.  Belediyenin itirazı sürecinde kurulan Komisyonda Esnaf Odaları Birliği üyelerinin ekmek fiyatının artışı yönünde bir talebi olmadığını beyan ettiğinden dolayı Odamızın vermiş olduğu ekmek fiyatı tarifesi reddedilmiştir. Çanakkale Belediyesi’nin itirazı ile ilgili 27.06.2016 tarihinde açtığı dava da devam etmektedir.” dedi.

ENGİN: “KARAR ALINMAMASI YASALARA SAYGIMIZDANDIR”

Başkan Engin daha yazılı açıklamasında ayrıca “Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin bu yıl zam talebine ilişkin kurulan Komisyonlarda; Odamızca geçen yıl verilen ekmek fiyatı dava konusu olduğundan ve dava devam ettiğinden yeni bir karar alınamayacağı yönünde görüş bildirilmiştir. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, her zaman üyelerinin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, müşterek ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaktadır. Üyelerinin ekonomik hayatlarına zora sokacak bir duruma asla müsaade edilmeyeceği gibi dava konusu olan bir kararımız varken üzerine karar alınmaması yasalara saygımızdandır” dedi.

Haber Merkezi

 


başkan-net-konuştu Bülend Engin çtso Bu haber 17/05/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 52 defa görüntülendi
*