1 Yılda 35.838 KG Atık Yağ Toplandı

1 Yılda 35.838 KG Atık Yağ Toplandı

Çanakkale Belediyesi 2007 yılından bu yana bitkisel atık yağların ayrı olarak toplanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Çevre bilincinin oluşması ve geleceğe temiz bir dünya bırakma adına çeşitli etkinlikler ve eğitimler, çalışmalara paralel olarak sürdürülüyor. Bitkisel Atık Yağ, pil ve ambalaj atıkları gibi konularda 2016 yılı içerisinde düzenlenen 10 adet etkinliklere 560 kişi katılmıştır.
Düzenlenen eğitimler ve kampanyalar neticesinde 2016 yılında ev, işyeri ve okullardan toplamda 35.838 kg bitkisel atık yağ toplandı. Kampanyaya katılmak isteyen kentliler; tüm mahalle muhtarlıkları, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Barbaros, Esenler ve Troia Sosyal Yaşam Evleri ile tüm mahalle meclislerinde bulunan bitkisel atık yağ toplama varillerine yağlarını bırakabiliyor.
Kampanyaya katılan kentlilere, 0,5 lt bitkisel atık yağ getirerek bulaşık süngeri veya kalem, 1 lt bitkisel atık yağ getirerek sıvı sabun veya sıvı deterjan, 2 lt bitkisel atık yağ karşılığında önlük ve 5 lt bitkisel atık yağ için ise 1 lt sıvı yağ gibi teşvik amaçlı hediyeler verilmektedir. Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.