Saklama Bağışla

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Saklama Bağışla

Sosyal dayanışma ve yardımlaşma anlamında genç yardımseverlerin güzel adımlar attığı kentimizde bir kitap kampanyası başlatıldı.

Genç yardımsever ve bir çocuk annesi Nurten Gider Toprak çocuk hastanesinde yataklı tedavi gören çocuk hastalar için anlamlı bir kitap kampanyası başlattı. Diyetisyen Begüm Kuran’ın resmi kurumlar ile bağlantıya geçmesi ve Toprak’ın adımı sayesinde Çanakkale Devlet Hastanesi ve ihtiyaç sahibi iki okulda bir hatıra kitaplığı oluşturulacak.

Genç yardımsever Nurten Gider Toprak; “Çocuk Hastanesi’nde ben bunun bir eksiklik olduğunu fark ettim. Yataklı serviste tedavi gören çocuklarımız için hem hayal dünyalarını zenginleştirecek hem de güzel vakit geçirmelerini sağlayacak bir şeyler olmalı diye düşündüm. Ve bunun için de bir kitap kampanyası başlatarak ilk adımı atmak istedim.  ‘Saklama Bağışla’ sloganı ile yola çıktım. Diyetisyen Begüm Kuran da bu aşama da bana çok yardımcı oldu. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi ile bağlantıya geçti. Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından belirlenen iki okul ve Devlet Hastanesi’ne olmak üzere toplamda 4 adet hatıra kitaplığı oluşturulacak. Eski kitaplarına anlam kazandırmak isteyen herkes kampanyamıza destek olsun istiyorum. Çocuk kitapları raflarda bekleyeceğine tedavi gören çocuklarımız okusun. Bursa, Melike Arslan’dan ve Lâpseki’den büyük destek gördük. Şu anda elimde 200 adet kitap var. Çanakkale’den de destek bekliyorum. Ayrıca kargo şirketlerine de yardım kampanyası denilince kargolar ücretsiz geliyor. Bize yardımcı olmak isteyen herkes Carşı Caddesi, Fatih Sok. 7/7 Begüm Kuran Beslenme Ve Diyet Danışmanlık Merkezi’ne çocuk kitapları gönderebilir” dedi. Dilek Akşen


Çanakkale kitap sosyal-yardımlaşma Bu haber 16/05/2017, Salı günü yayınlandı, 95 defa görüntülendi
*