‘Yaşanacak Şehir Biga’ Panele Konu Oldu

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

‘Yaşanacak Şehir Biga’ Panele Konu Oldu

Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlayan kongrenin ikinci gününde Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Turgay Berksoy’un oturum başkanlığını yaptığı panelde CHP’li Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, CHP’li Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ve CHP’li Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, ‘Güzel kent, iyi belediyecilik’ konusunda konuştu.

Biga Belediyesi’nin haberine göre; Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ve Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’ın ardından konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Uluslar arası bir kongrede tam da bizim hedeflediğimiz ve amaç edinerek çalıştığımız konuda yani ‘güzel kent, iyi belediyecilik’ konusunda burada konuşmak benim ve çalışma arkadaşlarım için büyük bir mutluluk kaynağı. Ev sahibi Kepez Belediye Başkanımız Ömer Faruk Mutan’a, Kongre Eş Başkanı Doç. Dr. Mehmet Şahin ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadeleriyle katılımcıları selamladı.

Görsel sunuma geçmeden önce kısa bir giriş yapan Belediye Başkanı İsmail Işık, şunları söyledi:
“Sizlere görsel sunum eşliğinde Biga Belediyesi’nin vizyon ve misyonunu anlatacak, çalışmalarımızdan bahsedeceğim. Ama öncesinde kısaca sizlere Biga’ya hizmet yolculuğumuzdan bahsetmek istiyorum. Ben ve çalışma arkadaşlarım ilk yola çıktığımızda kendimize; ‘temiz, eğitimine destek olunmuş ve ekonomisine katkı sağlanmış bir Biga’ hedefini belirledik. Bu hedef doğrultusunda başarılı çalışmalar gerçekleştirdik. İlçemizde kısa sürede gözle görülür eserler ortaya çıkardık. Altyapı ve üstyapı çalışmalarımızı bu hedeflere göre planladık. Ardından ‘araçların değil, yayaların şehri’ ve ‘kültür sanat şehri’ sloganlarını ortaya attık ve bu amaçla çalışmalar gerçekleştirdik. Son olarak ‘yaşanacak şehir’ ve ‘mutlu Biga’ hedeflerimiz doğrultusunda kentimizi güzelleştirmeye ve kentlimizi mutlu etmeye çalışıyoruz. Bizler çalışmalarımız bu süreçleri takip ederek planladık. Zaten kültür ve sanatta ilerleme kaydedebilmek için, altyapı ve üstyapı sorunlarından büyük ölçüde kurtulmak gerekiyor. Bu sorunları aştıktan sonra topluma kültür ve sanatta ilerlemenin önemini anlatabilirsiniz.” Türkiye’nin dört bir yanından kongreye katılan kıymetli bilim insanları ve sanatçılara Biga’yı anlatan Başkan Işık; 18-21 Mayıs tarihlerinde Biga’da gerçekleşecek Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nin 3’üncüsüne de tüm katılımcıları davet etti. Soru cevap bölümü ve plaket töreninin ardından ‘İyi kent, güzel belediyecilik’ paneli sona erdi.

Haber Merkezi


Bu haber 15/05/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 114 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com