FETÖ’NÜN ÇANAKKALE KOLLARI

4 sene önce Cemal Oral Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

FETÖ’NÜN  ÇANAKKALE  KOLLARI

Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün kentteki yapılanmasına büyük darbe vuruldu. İl imamı, eğitim kurumları mesulleri, kadın yapılanması gibi birçok şifre çözüldü. 15 Temmuz’dan bu güne 2 bin 754 kişi hakkında şüpheli sıfatı ile adli tahkikat yürütülürken, 530 şüpheli tutuklandı.

FETÖ/PDY soruşturmasına yönelik devam eden çalışmalarla ilgili bilgi veren Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz 2016’da darbe girişiminde bulunsa da Türk milletinin kararlı, birlik ruhuyla bu girişimi başarısız kıldığını ifade etti. Darbe girişiminin ardından özverili çalışmalar neticesinde FETÖ/PDY üyelerine yönelik birden fazla çok yönlü soruşturma açıldığını belirten Başsavcı Hikmet Turan, bugüne kadar toplam 2 bin 754 kişi hakkında şüpheli sıfatı ile adli tahkikat yürütüldüğünü, 530 şüpheli hakkında mevcut delil ve emareler nedeni ile tutuklama tedbirine başvurulduğunu söyledi. 230 soruşturma evrakının muktezaya bağlanıp iddianameye dönüştürülerek yargılamalarına başlandığını belirten Turan, Çanakkale merkezi ve ilçelerle birlikte toplam 292 soruşturma evrakının tutuklu ve tutuksuz şüphelileri hakkında soruşturmaların devam ettiğini açıkladı.

İl imamı, kadın sorumlular gibi yapılara da darbe vurulan soruşturmalarda Çanakkale’nin adının üniversitedeki yapılanmanın büyüklüğü ile gündeme gelmesi ise bir başka dikkat çeken ayrıntı.

Rakamlar açıklanıyor, soruşturmalar sürdürülüyor.

Sade vatandaş ‘Suçu olan cezasını çeksin’ diyor.

15 Temmuz  darbe girişiminden bugüne kadar merakla beklenen tek bir konu var…

FETÖ’nün Çanakkale’de işadamı ve siyaset ayağına ne zaman dokunulacak?

 


cemal-oral köşe yazısı Bu haber 15/05/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 56 defa görüntülendi
*