Gelibolu’da Yaz Değişimi

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gelibolu’da Yaz Değişimi

İlçe merkezinde trafik güvenliğini arttırmak için çalışmalarını sürdüren Gelibolu Belediyesi, 26 Kasım Caddesi’nde bulunan orta refüj ve kaldırım bordürlerine boyama çalışması yapıyor. Ulaşım hizmetlerinin tamamlayıcı unsuru olan minibüs duraklarını yenilemeye devam eden Gelibolu Belediyesi,  Muhittin Reis Caddesi ve Şehit Ömür Gülünay Sokak üzerine iki adet modern durak monte etti.

Gelibolu Belediyesi’nin haberine göre; Kışın yağmurdan yazın ise sıcaklardan etkilenip boyaları kalkan ve silinen cadde ve sokaklardaki bordür taşları boyanarak yenileniyor. Sarı ve beyaz renkte boyanan orta refüj ve kaldırım bordürleri araç sürücüleri için uyarıcı olurken, cadde ve sokakların görünümüne canlılık getirmesinin yanında, temiz bir görüntü oluşturuyor.  Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar’ın talimatı üzerine harekete geçen ekipler, trafikte büyük artış yaşanması beklenen yaz ayları öncesinde trafik güvenliğini arttırmak için gerçekleştirdiği çalışmalarına devam ediyor.

Yaşanması muhtemel kazaların önlenmesi, yaya ve araç sürücülerinin güvenle yolculuk yapabilmesi için bir takım önlemler alan yetkililer, 26 Kasım Caddesi’nin orta refüj ve kaldırım bordürlerinde boyama çalışmaları başlattı.

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, “İki farklı renk tonunda boyanan taşlar, çevreyi güzelleştirdiği gibi araç sürücüleri ve yayalar için güvenli hale getiriliyor. Bordür taşlarında yapılan boyama çalışmasıyla birlikte ilçeye modern, estetik ve güzellik sağlamayı düşünüyoruz.” dedi.

Yapılan bu çalışmaların belirlenen cadde ve sokaklarda devam edeceği belirtildi.

GELİBOLU’YA İKİ YENİ DURAK

Gelibolu Belediyesi, ilçe merkezinde gerçekleştirilen toplu ulaşım hizmetlerinin daha sağlıklı yapılması amacıyla eskiyen durakları yenileri ile değiştirmeye ve yeni durak yerleri belirlemeye devam ediyor.

Destek ve Hizmet Müdürlüğü ekipleri tarafından yenileme çalışmaları kapsamında çağdaş kent görünümüne yakışır iki adet modern cam durağın montajı, Muhittin Reis Caddesi ve Şehit Ömür Gülünay Sokak üzerine yapıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, ulaşım hizmetlerinin tamamlayıcı unsuru olan durakların sayısının talepler doğrultusunda arttırılmaya devam edeceğini belirterek, “Belediye olarak halkımıza sunduğumuz bu hizmetin kalıcı olabilmesi için de vatandaşlarımızdan hizmete sunulan durakları kendi malları gibi korumalarını rica ediyoruz” dedi.

Haber Merkezi


Çanakkale gelibolu yaz-değişimi yeni-durak Bu haber 13/05/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 32 defa görüntülendi
*