Edepsiz Suçlar İşleniyor

4 sene önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Edepsiz Suçlar İşleniyor

Küfre varan söylemler ile üç gündür, günlerdir gündemden düşmeyen Süleyman Yeşilyurt ve Mustafa Armağan’a tepkiler devam ediyor. Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) tarafından İskele Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen eyleme birçok dernek, sendika ve STK üyeleri de destek verdi.

Görsel medyada Atatürk hakkında küfre varan söylemler Türkiye’nin birçok yerinde tepkiyle karşılanmaya devam ediyor. ADD Çanakkale Şubesi tarafından İskele Meydanında düzenlenen eyleme Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı Nejat Önder, CHP Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş’ın yanı sıra STK, dernekler ve sendikalarda katıldı.  Gerçekleştirilen açıklamada konuşan ADD Çanakkale Şubesi Başkanı Yard. Doç. Dr. Necmi Akyalçın; “Bundan üç gün önce bir televizyon kanalında Derin Terbiyesizlik adlı sözde programda; tarih biliminin ve tarihçilerin değil, ruh sağlığı ve hastalıkları anabilim dalının acilen ilgilenmesi gereken iki edepsiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İnan’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına dil uzatan ve yalnızca onun değil, yüce Türk Ulusu’nun manevi kızı olan, Türk Tarihçisi Prof. Dr. Afet İnan hakkında mesnetsiz ve alçakça iftiralarda bulunan kendini bilmez müptezeller, Süleyman Yeşilyurt ve Mustafa Armağan açıkça suç işlemişlerdir. Bu işin suç ortaklığı da söz konusu televizyon kanalı ve sahipleridir” dedi.

CUMHURİYET SAVCILARI NEREDESİNİZ?

Açıklamalarının devamında Cumhuriyet Savcılarını göreve çağıran Atatürkçü Düşünce Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Yard.Doç. Dr.Necmi Akyalçın şunları söyledi; “Cumhuriyet Savcıları neredesiniz? Görev unvanınızın önünde boşuna Cumhuriyet yazmıyor. Bugün güzel ülkemizde Cumhuriyete ve onun kurucusu Büyük Atatürk’e karşı edepsizce, şerefsizce suçlar işleniyor. Artık halkımızın, bizlerin sabrı taşmıştır. Sizleri Çanakkale iskele Meydanından bütün bunları görmeye ve gereğini yapmaya, yani görevinizi yerine getirmeye çağırıyoruz” dedi. Eren Aşnaz

 


açıklamalar Çanakkale chp İskele Meydanı Bu haber 12/05/2017, Cuma günü yayınlandı, 55 defa görüntülendi
*