GMKA’dan Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

GMKA’dan Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), yatırımcıların bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Çanakkale’de “Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi” düzenlendi.

GMKA tarafından merkezi ve yerel düzeyde uygulanan mali ve teknik desteklere ilişkin öncelikler, kapsam, yararlanma koşulları, başvuru için gerekli belgeler gibi hususlarda yatırımcıların bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Çanakkale’de “Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi” düzenlendi.

Çanakkale İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitime, kâr amacı güden ve kâr amacı gütmeyen paydaşlar katılım sağladı. Katılımcılar yapılan eğitimde; Ekonomi Bakanlığı Destekleri, KOSGEB Destekleri, İŞKUR Destekleri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destekleri, TKDK Destekleri ve Kredi Garanti Fonu hakkında bilgi sahibi oldular. Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi’nde Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai BAŞARAN, Ekonomi Bakanlığı destekleri; KOSGEB Çanakkale Müdürlüğünden Nazım TUHAN, KOSGEB destekleri; Çanakkale İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mustafa HÖKE, İŞKUR destekleri; Çanakkale Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden Caner ÇAKAR, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekleri; TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğünden İletişim Uzmanı Gül Melek TUNUSLUOĞLU, TKDK destekleri ve KGF Balıkesir Şube Müdürü Kubilay ÖZBAY ise Kredi Garanti Fonu hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Yatırımcılar İçin Devlet Destekleri Eğitimi, GMKA tarafından “En çok hangi alanda eğitime ihtiyaç duyuyorsunuz?” temalı anket sonucunda en çok oy verilen eğitim tercihi olmuştu. Devlet destekleri konusunda Nisan ayı içinde Balıkesir’de gerçekleştirilen eğitime olduğu gibi Çanakkale’de gerçekleştirilen eğitime de oldukça ilgi gösterildiği görüldü.

Haber Merkezi


Çanakkale devlet-destekli-eğitim gmka Bu haber 11/05/2017, Perşembe günü yayınlandı, 174 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com