O KADAR DUYARLIYIZ Kİ

4 sene önce Cemal Oral Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

O KADAR DUYARLIYIZ Kİ

Deprem bölgesinde yer alan Çanakkale’de bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak amacıyla kapsamlı bir deprem konferansı düzenlendi. Konunun uzmanları, ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezindeki konferansta depreme ilişkin pek çok konuyu masaya yatırdı.

Yatırdı ama konu masada kaldı…

Çünkü; 1250 kişilik İÇDAŞ Kongre Merkezi’ndeki deprem konferansına 130 kişinin katıldığı haberlere konu oldu…

“Deprem, Binalarımız, Güçlendirme ve Önlemler” başlığı altındaki konferansa Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Aydın Büyüksaraç, Prof. Dr. Erdinç Yiğitbaş, Prof. Dr. Kadir Güler, Prof. Dr. Orhun Köksal, Prof. Dr. Zeki Hasgür, Prof. Dr. Ali Malik Gözübol, Doç. Dr. Tolga Bekler, Yrd. Doç. Dr. Celal Tunusluoğlu, Yrd. Doç. Dr. Tolga Özden, İnş. Yük. Müh. Ali Bayraktar, Araş. Gör. Dr. Ozan Deniz ile Feyza Nur Bekler de konuşmacı olarak katıldı.

Deprem konusunun uzmanları anlattı deprem olduğunda ne yapacağını çok iyi bildiği için konferansa katılmayan duyarlı kentlilerimiz dinlemedi.

Katılan 130 hariç.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da katıldığı konferansa Prof. Dr. Süha Özden oturum başkanlığı yaparken, Çanakkale ve Çevresinin Jeolojisi, Çanakkale ve Çevresinin Aktif Tektoniği, Çanakkale ve Çevresinin Depremselliği, Çanakkale Belediyesi Mücavir Alan Sınırlarındaki Zemin Koşulları ve Yapılaşma Arasındaki İlişkiler, Çanakkale Kentsel ve Kırsal Alanlardaki Yapıların Mevcut Durumu gibi pek çok konu başlığında sunumlar gerçekleştirildi.

Salı günü Ayvacık, Biga ve Ezine’de hafif şiddetli de olsa deprem olduğunu biliyor musunuz?

Depremden nasıl korunulacağını öğrendiniz mi?

Konferansa katılan 130 kişiyle temas kurmanızı dilerim…

 


Çanakkale çomü deprem-bölgesi içdaş o-kadar-duyarlıyız-ki Bu haber 10/05/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 82 defa görüntülendi
*