Kendi saç boyanı kendin yap

5 sene önce Kadın
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kendi saç boyanı kendin yap

Doğaya başvurarak saç rengini parlak hale getirmek mümkün. Ayrıca bitkileri ve sebze kabuklarını kullanarak saçınızın rengini değiştirebilirsiniz. İşte tüyolar!

Hazır boyaların zamanla saçı yıprattığı gerçeği, doğal uygulamaları daha çok gündeme getirdi. Saçınızı boyadıktan bir süre sonra renginin matlaşması ise ayrı sorun. Farklı yollarla, doğaya başvurarak saç rengini daha etkili ve parlak hale getirmek mümkün. Ayrıca bazı bitkileri ve sebze kabuklarını kullanarak saçınızın rengini değiştirebilirsiniz. Kimyasal boya olmadan renk değişimi istiyorsanız bazı doğal uygulamalardan söz etmek istiyorum. Saç tonunu ayarlama ve genel görünüşünü güzelleştirmenin yollarında doğa en iyi şekilde size yardımcı olacaktır.

Koyu saça biberiye ile mükemmel sonuç

Biberiye ve adaçayından yarım fincan alarak bir tencereye koyun, üzerine sıcak su dökün.2 gün boyunca demlenmesini bekleyin. Yıkayıp iyice kuruttuğunuz saçlarınıza sürün.. 20 dakika bekledikten sonra durulayın. Düzenli olarak yapmaya devam ederseniz saçlarınız iyice koyulaşır ve ışıltılı görünüm kazanır. Eğer bazı teller hafifçe beyazlamaya başlamışsa biberiye onları kapamada mükemmel bir doğal boya işlevi görür. Ayrıca uzamasını hızlandırır, telleri güçlendirir.

Siyah saç tutkunlarına

Siyah çay size en iyi doğal boyadır! 1 avuç çayı 30 dakika boyunca demleyin daha sonra durulayın. Hergün sürdüğünüzde saçınız gittikçe siyah bir görüntüye kavuşacaktır. Ceviz de , saçı koyulaştırmak için çok etkili. Ama saça sürerken eldiven kullanın. 2 kaşığı ceviz kabuğunu bir tülbente bağlayarak kaynar suya koyun ve 2 saat bekletin. Şampuanladıktan sonra bu suyla durulayın. 1 saat geçince tekrar durulayın. Haftada 2 kez yapılan uygulamayla saçınızda gizemli bir siyahlık meydana gelir.

Tarçın ve bal

Tarçının da saç rengini açan özelliği olduğunu biliyor muydunuz? 2 kaşık bal ve zeytinyağını karıştırın. İçine 1 çorba kaşığı tarçın ekleyin. Saçınıza sürün yarım saat kadar bekletin. Haftada 2 kez yapılırsa saçınız iki tona kadar açılır.

Kızıl renkte soğan kabuğu

Soğan kabuklarını suda kaynatın ve saçınızı bu suyla durulayıp yarım saat kadar bekletin. Düzenli kullanımda gerçekten güzel sonuçlar veriyor. Kızıla boyalı saçı olanlar her şampuandan sonra bunu yapmalı. Çok özel bir kızıla dönüşür.

Doğal oksidan

Bal, doğal oksidan özelliklere sahiptir. İçine bir miktar kabartma tozu ekledikten sonra saçınıza sürün. 1 saat sonra şampuanlayın. Saçınızın gittikçe açıldığını göreceksiniz.

Haber Merkezi


bitki Çanakkale saç-rengi sebze Bu haber 09/05/2017, Salı günü yayınlandı, 166 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com