Hem Ye Hem Zayıfla

4 sene önce Güncel Kadın
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Hem Ye Hem Zayıfla

Sağlıklı Yaşam Kulübü üyeleri ve kahvaltı misafirleri ile her hafta sağlıklı beslenme etkinliği adı altında salata partileri düzenliyor. Kulüp bu şekilde dengeli ve sağlıklı beslenmeyi teşvik ediyor.

Obezite ile mücadele kapsamında yapılan işler doğrultusunda üyeler, hem sosyalleşirken hem de dengeli ve sağlıklı beslenme konusunda fikir alışverişinde bulunuyor. Her hafta düzenlenen bu salata partileri ile üyeler daha büyük bir zevkle kilo veriyor ya da kilo kontrolünü sağlıyor.

Sağlıklı Yaşam Kulübü’nün düzenlediği salata partisinde  bulunan salatalar aslında hemen her kadının ev ziyaretlerinde birbirlerine ikram ettiği yiyecekler… Börülce salatası, kısır, mercimek köftesi, Rus salatası ve antioksidan çay! Ancak Sağlıklı Yaşam Kulübünün teması da bu yönde. Aç kalıp kendini cezalandırmadan sağlıklı ve zinde bir vücuda kavuşmak. Üstelik bunu altı ayda oldukça çok kilo kaybedip başaran üyeler de var.

Sağlıklı Yaşam Kulübü Yöneticisi ve kısa zamanda kilo vererek zinde bir görünüme kavuşan  Gülsüm Yunatçı; “Kulüp üyelerimizle birlikte her sabah kahvaltı ediyoruz. Haftada bir günde obezite ile mücadele kapsamında sağlıklı salata partileri düzenliyoruz. Bu arada doğru beslenme konusunda üyelerimizi bilgilendirirken kilo kontrolünü de sağlamış oluyoruz. Biz üyelerimizi diyete zorlamıyoruz. Diyet aslında biraz ceza mantığını da kapsar. Vücudumuzun ihtiyacı olanı bildikten sonra tüm mesele dengeli, sağlıklı ve doğru beslenmedir. Biz zayıflamak isteyen üyelerimizle nasıl kahvaltı ediyorsak, kilo kontrolünü sağlamak isteyen ya da kilo almakta zorlanan kişilerle de aynı tip kahvaltıyı ediyoruz.  Programımızda diyetin yeri yok” dedi. Dilek Akşen


Çanakkale sağlıklı-yaşam-kulübü Bu haber 08/05/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 61 defa görüntülendi
*