Halk Bahçesi’nde Keşkek İkramı

Halk Bahçesi’nde Keşkek İkramı

Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfı, Halk Bahçesi içine kurulan stantta Çanakkaleli vatandaşlara Hıdırellez Şenliği kapsamında keşkek ikramında bulundu.

Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfı Başkanı Kadir Kenar ve Yönetim Kurulu üyeleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da Hıdırellez Şenliği kapsamında Çanakkalelilere ikramda bulundu. Geçen yılki etkinlikte pilav ve yoğurt ikram eden Vakıf Yönetimi, bu yılki etkinlikte keşkek ikramında bulundu. Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfı’nın Halk Bahçesinde Kurulu olan stantta vatandaşlara yaptığı ikrama, Halk Bahçesindeki bir diğer etkinliğe katılımcı olarak gelen AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider de katıldı.

Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfı Başkanı Kadir Kenar, etkinlikle alakalı gazetemize şunları söyledi; “Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfının geleneksel Hıdırellez Şenliği kapsamında her yıl 6 Mayıs tarihinde keşkek, pilav gibi kültürel yemeklerimizi halkımıza ikram ediyoruz. Bu yılki etkinliğimizde şehrimizin yemek kültürünün önemli parçalarından biri olan keşkeği Çanakkaleli vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Vatandaşlarımız da vakfımızın bu ikramına yoğun ilgi gösterdi.”

Engin Ören, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.