Ali Osman Yıldız

Çanakkale Japonya’yı Tanıyor

Çanakkale Japonya’yı Tanıyor

Japon günü etkinlikleri dolayısı ile bir grup Japon Dili Öğretmenliği öğrencisi Çanakkalelilere Japonya’yı ve Japonları sordu. Öğrenciler aldıkları sonuçtan ise gayet memnun… Çanakkaleliler Japonya’yı ve Japonları tanıyor. 

ÇOMÜ’de her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen Japon Günü etkinlikleri bu yılda sürecek. Etkinlik kapsamında Japon Dili Öğretmenliği ve WEB Topluluğu öğrencileri Çanakkalelilere Japonya’nın dünyada ki yerini, dillerini, kültürlerini kısacası ne kadar tanıyıp tanımadıklarını sordu. Öğrenciler, Çanakkale’de aldıkları sonuçtan oldukça memnun. Özellikle yaptıkları röportajları videoya çeken öğrenciler bu şekilde daha eğlenceli olduğunu söyledi. Topluluk üyelerinden Buse Büyükyavuz gerçekleştirirleri proje için;  “Japon günleri doğrultusunda yaptığımız bir proje. Türk insanının Japonlar hakkında ki düşüncelerini sorguluyoruz. Japonya’yı, Japon insanını ne kadar tanıdıklarını göstermek istiyoruz. Bu sebepten dolayı bu röportaj videoları çektik. Bunların daha eğlenceli olacağını düşünerek bu videoyu çektik” diye konuştu.

Çanakkale insanından aldıkları sonuçlardan memnun olduklarını söyleyen Gökhan Dağdevir ise aldıkları sonuç hakkında; “Şu ana kadar yaptığımız röportajlarda Çanakkale’de ki insanların iyi tanıdıklarına dair görüşler aldık. Dilleri olsun, dünyada ki yeri olsun, kökenleri ve kültürleri olsun gerçekten düşündüğümüzden iyi sonuçlar aldık. Genelde bilen insanlar karşımıza çıktı. Çanakkale insanı diğer yerlere göre Japonya’yı ve Japon insanını tanıyor”

Eren Aşnaz, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com