Cevatpaşa Hıdırellez’i Kutladı

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter


Cevatpaşa Hıdırellez’i Kutladı

Cevatpaşa Mahalle Meclisi ve Cevatpaşa Mahalle Muhtarlığı işbirliği ile 2’incisi gerçekleştirilen Hıdırellez Etkinliği, bu yıl da yapılarak gelenekselleştirildi. Etkinliğe katılan Cevatpaşa Mahallesi sakinleri, oldukça eğlenceli dakikalar yaşadı.

Etkinlik Belediye Başkan Vekili Birten Sarıbaş, Mahalle Meclisi Başkanı Şevket Ağan ve Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu’nun konuşmalarıyla başladı. Mahalle Muhtarı Kızoğlu, yaptığı konuşmada hıdırellez etkinliklikleri kapsamında nesiller boyu gerçekleştirilen ritüellerin geleneksel hale gelmesi ve bir sonraki kuşağa da aktarılması amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirtti. Meclis Başkanı Ağan, mahalleyi ilgilendiren duyurularını yaptıktan sonra mikrofonu alan Başkan Vekili Birten Sarıbaş kendisinin de Cevatpaşa Mahalle sakinleri arasında yer aldığını belirterek etkinliklerin gelenekselleşmesini umduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi yapıldı. Gösterinin sonrasında geleneksel hıdırellez etkinlikleri birebir uygulanmasıyla park, renkli görüntülere sahne oldu. Ateşin üzerinden atlayan mahalle sakinleri ağaca bağladıkları dileklere aynı zamanda umutlarını da bağladı.
Etkinlik esnasında aynı zamanda KETEM işbirliği ile etkinliğe katılım sağlayan Sağlık Bakanlığı’nın aracı 60-70 yaş arası vatandaşları kanser taramaları hakkında bilgi vererek kontrol yaptırmalarını sağlamaya çalıştı. Mahalle Meclis Başkanı Şevket Ağan yaptığı duyuruda ise 8-9-10 Mayıs’ta Çanakkale Devlet Hastanesi’nde KETEM Polikliniği’nde saat 08.30-15.00 arasında 30-65 yaş arası kanser taramalarının ücretsiz olarak yapılabileceğini duyurdu.

Yıldız Sağlam


Bu haber 05/05/2017, Cuma günü yayınlandı, 55 defa görüntülendi
*