“Birleştirici Olmalıyız”

5 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Birleştirici Olmalıyız”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, yazılı bir basın açıklaması yaparak 15 Temmuz’un ardından yurdumuzun üzerindeki kara bulutların bir bir kalktığını belirterek “Ayrıştırıcı değil birleştirici olmalıyız” dedi.

Çanakkale TSO Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türk Milletinin bir bütün olarak kahramanca 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimini püskürtmesinin ardından Yurdumuzun üzerindeki kara bulutlar çok şükür bir bir kalkmaktadır.

16 Nisan referandumundan sonra ticari olarak bir çok gösterge yerine oturmuş ve iş dünyası  önünü daha net görmeye başlamıştır. Döviz fiyatları ve Borsadaki veriler bunun en somut göstergesidir.  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak yatırım ve istihdamın önünü açmak için hiçbir engel tanımadan çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

ÇTSO Meclis ve Yönetimi bu duygu ve düşünceler içersinde camiamıza hizmet etmeye çalışırken, Belediye Başkanı tarafından sürekli olarak basın yoluyla taciz edilmesi düşündürücüdür. Kendisi aynı zamanda üyesi olduğu Odamızın Yönetim ve Başkanının değişmesi gerektiğini beyan etmektedir. Seçimlerimizin yaklaştığı şu günlerde kendisini ÇTSO Başkan adayı görmekten mutluluk duyarız. Unutulmaması gerekir ki rekabet kaliteyi getirir.

“GÖKHAN’IN NEYİ KASDETTİĞİNİ ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUZ”

‘Çanakkale patlama noktasında dikkatli olmak lazım. Dışarıdan gelenlerin Kenti ele geçirmelerine karşı tetikte olmalıyız. Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri bu açıdan önemli’ şeklinde bir basın organına yaptığı açıklamasında Ülgür Gökhan’ın neyi kastettiğini anlamakta güçlük çekiyoruz. Seçilmiş bir belediye başkanı ayrıştırıcı değil, birleştirici olmalıdır. T.C. Vatandaşı olan herkes Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde ticaret de yapabilir, siyaset de yapabilir, kurumlarda, meslek kuruluşlarında, STK’larda görev de alabilir.  Toplumu yerli yabancı olarak ayrıştırmak seçilmiş bir belediye başkanın görevleri arasında yoktur ve yakışmaz da. Kaldı ki belediye başkanları seçildikten sonra siyasi rozetlerini çıkarıp kentte yaşayanları kucaklamaları ve eşit mesafede olması gerekirken yerli olanlar, dışarıdan gelenler ifadeleri ile ötekileştirme yapmalarını belediyecilik hizmet anlayışı ile bağdaştırmak mümkün değildir. Hedef göstererek, ötekileştirerek bir kenti yönetemezsiniz.

‘Dışarıdan gelenler’ ifadesi ile doğum yeri Çanakkale olmayanları kastediyor ise; taşeronları, belediye çalışanları ve en yakınındakilerin kimliklerini kontrol etmesini kendisine tavsiye ediyoruz.

Ülgür Gökhan’ın Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasına saldırarak kendisine paye çıkartmaya çalışmasını acizlik olarak görüyoruz. Oysa ki  1915 Çanakkale Köprüsü ile gündemde olan ve hızlı göç alan şehrimizin bir çok sorunu bulunmaktadır. Üç dönemdir kestiği her ruhsattan otopark parası alan Çanakkale Belediyesi kaç araçlık otopark üretip halkın kullanımına sunmuştur?

Çanakkale o kadar güzel bir şehir ki yönetilemediği gözükmüyor. Kendisini; Vatana, Millete ve demokrasiye saygılı olmaya davet ediyoruz.”

Haber Merkezi


15 Temmuz birleştirici-olmalıyız Çanakkale çtso Bu haber 04/05/2017, Perşembe günü yayınlandı, 170 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com