81 ilin peyniri Halk Bahçesi’ndeydi

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

81 ilin peyniri Halk Bahçesi’ndeydi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ticaret Borsası ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından düzenlenen “Ulusal Peynir Çalıştayı” kapsamında Halk Bahçesi’nde Peynir Tadım Etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğin açılışını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik yaptı.

Ulusal Peynir Çalıştayı kapsamında Türkiye’nin bir çok bölgesindeki peynir üreticileri Halk Bahçesi’nde gerçekleştirilen Peynir Tadım Etkinliği’nde stant açtı. 81 ilin peynir üreticileri, peynir çeşitleri ile stantlarda yerini aldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik çalıştay kapsamında Halk Bahçesinde açılan stantları gezdi.

Çalıştaya Bakan Faruk Çelik’in yanı sıra Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen ve üreticiler katıldı. Stantları gezerken peynirlerin tadına bakarak üreticilerle görüşen Bakan Çelik tüm peynirlerin tadına baktı, bilgi aldı. Üreticilerin sorunlarını da dinleyen Bakan Çelik notlar aldı.

Bakan Çelik, buradaki programın ardından Ezine’ye geçti.

Dilek Akşen


81-ilin çomü çtso Bu haber 04/05/2017, Perşembe günü yayınlandı, 42 defa görüntülendi
*