Minikler ‘Herkes Dikkat Etsin’ dedi

6 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Minikler ‘Herkes Dikkat Etsin’ dedi

Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu Trafik Eğitim Pisti Açılış Töreni gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen açılışta minikler, büyüklerine trafik kazaları ile ilgili önemli mesajlar verdi. Çocuklar trafik kazaları için söyledikleri anlamlı şarkıda ‘Herkes Dikkat Etsin’ dedi.

Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu Trafik Eğitim Pisti Açılış Töreni’ne Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Barbaros Mahallesi Muhtarı Şaban Şahin katıldı. Çocukların trafik kazaları ile ilgili özlü sözler ve müzik gösterisinin ardından Osman Özkan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan bir konuşma yaptı. Özkan konuşmasında;  “Trafik artık hayatın önemli bir parçası. Trafik ile ilgili bilinç, anlayış ve tutum oluşturmak anlamında yürüttüğümüz bu faaliyetler gerçekten çok önemli. Günümüzde dünyada saniyede 8 tane araç üretiliyor diye biliyorum. Bu da yeryüzünde 33 metre karelik bir asfalt alanı gerektiriyor. Yaşadığımız dünyada her geçen saniye yeryüzünde yaşayan insanlar dışında, insanların ürettikleri araçlar yer ediniyor. Bu araçların doğru, sağlıklı ve bize zarar vermeden kullanılmasında ve kullanılmasını sağlamada üzerimize düşen görevler var. Bu çerçevede küçük yavrularımızın yürüttükleri bu ve benzer çalışmaların önemi büyük. Ben bu çalışmada bize destek olarak katkı sağlayan Belediye Başkanı’mıza, İl Emniyet Müdürlüğü’müze ve Okul Müdürü’me teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Özkan’ın konuşmasının ardından Trafik Eğitim Pisti Açılışı miniklerle beraber kesilen kurdele ile gerçekleştirildi. (Eren Aşnaz-Sabih Can Durmuş)


barbaros-hayrettin-paşa Çanakkale trafik-eğitim-pisti Bu haber 03/05/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 139 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com