Başkan ‘saygı’ üyeler ‘hukuksuz’ dedi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Başkan ‘saygı’ üyeler ‘hukuksuz’ dedi

Çanakkale Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı, Kent Konseyi yeni Başkanı Engin Kandemir’in konuşması ile başladı.

Kandemir’in ardından Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yaptığı açılış konuşmasında referandum değerlendirmesinde bulundu. Gökhan, Türkiye’deki referandum sonucu için “Demokrasiye inanıyor isek alınan bir fazla oya da saygı göstermek durumundayız” dedi. Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekilleri Adnan Güler ve Celal Karakaş ise referandum sonuçlarının hukuksuz olduğu yönünde görüşlerini dile getirdi. 

Mayıs ayı Belediye Meclis toplantısı Salı günü Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantının açılışında Başkan Gökhan; “Kent Konseyi genel kurul kararlarını belediye meclisine gelip bizlere sunmak durumunda… Ben bugün sayın başkanı davet ettim. Hem kendisini bir takdim etsin hem görüşlerini alalım istedim. Başarılarınızın devamını diliyorum. Tabii Sayın Ayhan Gider vekilimizin dediği gibi, ‘siyaset’ yapın. Tabii doğru söylüyor, siyaset yapmak lazım. Siyaset ayrı şeydir, particilik ayrı şey. Siz, siyaset yapacaksınız. Teşekkür ederim” diyerek yeni Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir’i kürsüye davet etti.

Yeni Başkan Kandemir, Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada; “Beni seçen tüm insanlarımıza, buradan teşekkür etmek istiyorum. Çanakkale için daha çok hizmet vermek için seçildim. Biliyorsunuz Kent Konseyinde gönüllük esastır. Tıpkı belediye meclisi gibi Çanakkale için daha faydalı olmak umuduyla çalışacağız. Hepinize tekrardan teşekkür ediyorum. Ve Çanakkale için hep beraber güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” dedi.

“DİĞER YARI ESKİ SİSTEMİN İYİLEŞTİRİLMESİ YÖNÜNDE KARAR VERDİ”

Kandemir’in konuşmasının ardından Çanakkale’de ve Türkiye’deki referandum sonuçları hakkında düşüncelerini aktaran Başkan Gökhan; “Çanakkale merkezinde referandum sonrası yüzde 72 oranında hayır çıktı. Ama ülke genelde evet çıktı. İnşallah ülkemiz için hayırlı olur. Çok fazla söze gerek yok. Olan oldu. Şunun da unutulmaması gerekir ki, toplumda bir yarı böyle bir sisteme evet dedi ama bir diğer yarı ise eski sistemin iyileştirilerek devam etmesi yönünde görüş bildirdi. Demokrasiye inanıyor isek; alınan bir fazla oya da saygı göstermek durumundayız” dedi.

“HUKUKSUZLUKLAR OLDUĞU İNANCINDAYIM”

Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Adnan Güler referandum ile ilgili olarak; “Referandum seçimi geldi geçti ama bir takım hukuksuzluklar olduğu inancındayım. YSK kararını verdi, hukuken eleştirsek de bu karar saygılıyız. Partimiz bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor yapmaya da devam edecek” diye konuştu.

“O ZARFLARI MÜHÜRLÜ OLMASI LAZIMDI”

Güler ardından konuşan CHP’li Meclis Üyesi Celal Karakaş; referandum ile ilgili süreç sonrası yeni bir yasa çıkarılması gerektiğini ifade etti. Karakaş; ”Referandum süreci yaşadık. YSK kararı kesindir. Sonuç ülkemize hayırlı olsun diyorum. Ama CHP’nin yasal mücadelesi devam ediyor. Neden kafalar karıştı ondan bahsetmek istiyorum. Kafa karışıklığın sebebi uyumsuzluktur. O zarfların mühürlü olması lazımdı. Yasa bunu engelliyor biliyoruz. Eğer bu yoksa yasayı çiğnemiş oluyoruz” diyerek düşüncelerini ifade etti.  Eren Aşnaz


Çanakkale engin-kandemir Ülgür Gökhan Bu haber 03/05/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 161 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com