Başkan Mutan’dan gündem değerlendirmesi

Başkan Mutan’dan gündem değerlendirmesi

Kepez Belediye Başkanı Doktor Ömer Faruk Mutan, rutin basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmeler de bulundu. Başkan Mutan, Kalabaklı Köyü’nün imara açılması noktasında hükümet vekillerinden yardım ricasında bulundu.

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, gündeme ilişkin değerlendirmelerini bir basın açıklaması ile kamuoyu ile paylaştı. Başkan Mutan, birçok farklı konuda açıklamalarda bulundu.

Referandum sonrası yerel medyada yapılan haberleri değerlendiren Başkan Mutan “Gazete manşetlerinde ‘Kepez’de Sağ Kale’ diye manşetler görüyorum. Ne kalesi!  %70 hayır, %30 evet çıktı.  Halkın iradesini doğru okuyun. Yalan yanlışla algı yönetmeyin. Kepez halkı sağduyuludur” dedi. 2010 Mayıs Ayı’nda Kaçakçılık ve Organize İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir operasyonun ardından 79 yılla yargılandığını ifade eden Mutan, FETÖ’nün emniyet ayağının böylece  belli olduğunu ifade etti. Mutan ayrıca bu operasyonun siyasi bir ayağı da olduğunu belirterek birini tarif etti.  FETÖ operasyonun siyasi ayağı başladığında o isme gidileceğini vurguladı.

Başkan Mutan açıklamalarına şu konularla devam etti:

“KALABAKLI KÖYÜ İMARA AÇILSIN”

“Kalabaklı köyü bize bağlı bir köydür. Geçen hafta köylüler ile bir toplantı gerçekleştirdik. Köy yerleşim alanı dışındaki alanı kendi mücavir alanımıza katmak için çalışma başlattık. Boğaz köprüsü ile birlikte ciddi spekülasyonlar açığa çıktı. Bu bölgenin imara açılması gerekiyor. Köylünün hakkını korumak adına hükümet vekillerimizden bölgenin imara açılması ile ilgili yardımcı olmalarını istiyoruz.”

“YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ”

“Belediyemizin resmi hizmet alanı olarak belirlenen, hastanenin hemen alt tarafında kalan 40 Dönümlük arazi 19 Nisan günü yangından mal kaçırır gibi TOKİ’ye devredilmiş. Bu taşınmaz mal Kepez halkınındır. Kepez  belediyesi mücavir sınırları içindedir. Ya bu yerde garibana ev yapacaklar ya da kamu adına belediyeye tahsis edecekler. Başka türlü vebal altında kalırlar. Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağım. Zengine konut yapılmayacak ya da belediye ile ortak bir akılla çözüm bulunacak.  Bize sormadan karar verilmesin hazine ile yazıştık. İmarı onların isteğine göre şekillendirdik. Ama maalesef bize haber vermeden TOKİ’ye devredildi.”

“HASTANE YOLU EN GEÇ  10 HAZİRAN’DA HAZIR OLACAK”

“Hastane yolunu  en geç Haziran’ın 10’una kadar bitiriyorum. Haziran 15’de hastaneyi açabilirler. Ama iddia ediyorum, net konuşuyorum. Eylül başı itibari ile zor açacaklar. Hiçbir engel yok. Şu anda bile hastaneye çok rahat ulaşılabilir”

“HALKA DANIŞACAĞIZ”

“Toprak Mahsülleri Ofisi  alanına konut yapmayacağız. Burada istihdam sağlayacağı, topluma faydalı bir yer açacağız. Yasa gereği yeşil alan olarak ayrılan alan Kepez halkına aittir. Buraya ne yapalım noktasında halka danışacağız.”

“AKÇAPINAR KÖYÜ’NDEKİ PARKI KEPEZ BELEDİYESİ YAPMADI”

“Akçapınar’daki çocuk oyun grubu Kepez Belediyesi’ne ait değildir. Oraya Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde aktivisitlerden emekli öğretmen Emine Yelboğa’nın bağışıdır.  Biz sadece köyü kendisine önerdik. Köyün muhtarı ve köy okulunun müdürü yalan yanlış konuşuyor. Ben sadece çocuk parkı yapmak isteyen Emine Yelboğa’ya o köyü önerdim. Emine Teyze Atatürk hassasiyeti üzerinden  açılışın 23 Nisan’da yapılmasını istedi. Maalesef okulun müdürü Atatürk’ten korktu. 23 Nisan Pazar günü yapılacak açılışı 20 Nisan’a aldılar. Emine Yelboğa’da bana ‘Daha önce tamam demişlerdi. Ama Çağdaş Yaşam adını duyunca geri adım attılar’ dedi. Ve benden bu parkı sökmemi istedi. Ben de parkı oradan söktüm. Yolladığımız araçların fotosunu çekmişler. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu bu fotolar üzerinden açıklama yapmış. Yalan yanlış malzeme ile Babacanoğlu’nu kullanıyorlar. O sökülen park Emine Yelboğa nereye derse oraya gidecek. Okul Müdürünü korkutanlara sesleniyorum, gidin köye parkı kurun.”

Dilek Akşen, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.