Çan’a İkinci Cami

Çan’a İkinci Cami

Çan Belediyesi’nin yer tahsis ettiği ve katkıda bulunduğu, İstiklal Mahallesinde yer alan Mevlana Camii cuma günü ibadete açıldı.

Çan Belediyesi’nin haber bültenine göre; belediyenin yer tahsisi ve katkılarıyla yapımı tamamlanan İstiklal Mahallesinde yer alan Mevlana Cami, önceki gün Cuma namazı sonrasında yapılan açılış töreniyle ibadete açıldı. Sahip olduğu manzarası ve seyir terasıyla Çan’da bir ilk olma özelliğini taşıyan Mevlana Cami konumu itibariyle de ilgi odağı oldu. Cuma namazının kılınmasının ardından başlayan Mevlana Cami açılış programı, Mevlana Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ramazan Ceylan ve Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun konuşmaları ile devam etti. Mevlana Cami için düzenlenen açılış programında konuşan Mevlana Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ramazan Ceylan; “Bu gün ilçemize kazandırmış olduğumuz mukaddes bir mabedin açılışını gerçekleştirmek için burada toplandık. Mutluyuz, gururluyuz. İstiklal Mahallemize ikinci, Çan’ımıza dördüncü yeni Camimizin kazandırılmasında büyük emeği geçenler var. Yer tahsisi ve çevre peyzaj düzenlemelerinde büyük desteği olan Çan Belediye Başkanımız Abdurrahman Kuzu’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu: “Kubbelerimizin gölgesinde, İslam’ın hamuruyla yoğrulmuş asil ve şerefli bir ecdadın torunlarıyız. Mevlana Cami başta İstiklal Mahallesi sakinlerine olmak üzere tüm ilçemize hayırlı olsun. Buranın yapımında emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com