Başkan Gökhan’dan 1 Mayıs Mesajı

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Başkan Gökhan’dan 1 Mayıs Mesajı

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yayımladığı mesaj ile 1 Mayıs İşçinin ve Emekçinin Bayramını kutladı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Sevgili Hemşerilerim; hak ve emek mücadelesi neredeyse dünya var olduğundan buyana verilen, insanlık tarihi kadar eski bir mücadeledir.

Tarih boyunca verilen tüm mücadelenin, emeğin, yıllar sonra başarıya ulaşma yolunda yılmadan, yorulmadan ilerleyip, milyonlar tarafından benimsenmiş, mücadeleden dönülmemiş olması çok kıymetlidir.

Günümüzde din, dil, ırk, cinsiyet fark etmeksizin bu hak ve emek mücadelesinin tüm özneleri kol kola, omuz omuza mücadele ediyor. İnsanca, özgürce, eşit ve kardeşçe yaşamak için haykırışlar hep kulaklarımızda yankılanıyor.

İş kazalarının, ihmalkârlıkların nice emekçinin hayatına mal olduğu günümüzde, Soma’da, Ermenek’te katliam derecesinde ölümlerin yaşandığı acılarımız taptaze duruyor ve geride bıraktığı acı ve utanç hafızalardan asla silinmiyor.

Sınıfsız, sömürüsüz, herkesin doyduğu, eşit ve iyi koşullarda sağlık ve eğitim imkânlarından faydalandığı, çocukların çalışmayıp okula, oyuna gittiği bir dünya tüm insanlığın ihtiyacıdır, hayalidir, bitmez tükenmez özlemidir.

Adalet, eşitlik, demokrasi ve özgürlüklerin doyasıya yaşandığı yoksulluğun, savaşların olmadığı bir dünya özlemiyle; emeğin, alın terinin, üretimden gelen gücün gerçek sahibi tüm emekçilerin uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma gününü kutlarım.

1 Mayıslarda ve nice emek mücadelesinde yitirdiğimiz tüm barışçı ve özgürlükçü yoldaşlarımızı rahmetle anarken, emeğe saygılı bir gelecek umuduyla tüm işçi ve emekçilerin haklı mücadelesini selamlarım.”

Haber Merkezi

 


Bu haber 29/04/2017, Cumartesi günü yayınlandı, 95 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com